Milli servet badmintoncu Tuğçe Çelik, Acun Şampiyonası’nda kürsüye çıkmayı hedefliyor

Mal Badminton Dünya Şampiyonası’na katılacak milli sportmen Tuğçe Çelik, madalya iktisap hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.

Kastamonu Toyluk ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak ile İl Milli Yetişek Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, teşrinisani ayında Japonya’birlikte düzenlenecek Dünyalık Badminton Dünya Şampiyonası’na katılacak Türk Milli Takımı’nda meydan kayran Tuğçe Çelik’i idman yaptığı Kastamonu Içtimai Bilimler Lisesi Spor Salonu’nda musahabe etti.

Tuğçe ve idman fail gayrı sporculara başarılar dileyen Asrak ve Bahçacıoğlu, sporculara baklava ikram etti.

Asrak, burada yaptığı konuşmada, Tuğçe Polat’in yüce aynı başarıya imza attığını söyledi. Tuğçe’nin bodur ayrımsız müddet sonradan Acun Şampiyonasına gideceğini tamlayan Asrak, “Mili takımda 5 sporcumuz var, onlardan biri dahi Tuğçe kızımız. Tuğçe’ye hem Dünya Şampiyonası’nda hem da bundan sonraki yaşamında başarılar diliyoruz. Bizim anne amacımız olimpiyatlar. Acun ve Avrupa şampiyonasında elde edeceği başarılar olimpiyatlara uzanan yolda önünü açacaktır. Pir bire bir alım çalım mümasil olacağına inanıyoruz.” dedi.

Kastamonu Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Galibiyet Delimsirek ise Ayhan Baydil ile Tuğçe’nin antrenörlüğü yaptığını anlatarak, şunları kaydetti:

“Tuğçe Çelik, Kastamonu’muzun ışıldak yıldızlarından biri. Tahminî üç hafta sonradan Konya’üstelik düzenlenecek milli bando kampına katılacak. İki haftalık kampın peşi sıra 1- 6 Teşrinisani tarihlerinde Japonya’de yapılacak Acun Şampiyonası’na katılacak. Burada hedef adım. Bu şampiyonanın derhâl peşi sıra Avrupa Şampiyonası olacak. Aynı yandan bile onun hazırlıklarını sürdüreceğiz. Bizim anne hedefimiz 2 sene sonra yapılacak Paralimpik Olimpiyatları’na katılıp orada basamak yapmak.”

Tuğçe Polat ise 11. derslik öğrencisi olduğunu belirterek, “7 yıldır bu sporla uğraşıyorum. Benim için haddinden fazla galeyan donör tıpkısı turnuva olacak. Çok ağır antrenman temposunda çalışıyoruz. Hocalarıma haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Amacım acun şampiyonasında derece yapmak.” ifadelerini kullandı.Share: