Milli Savaş 100. Yıl Diorama 1922 Yardımcı Müzesi açıldı

– Milli Uğraş 100. Sene Diorama 1922 Uşak Müzesi açıldı

UŞAK – Milli mücadelenin 100.yıl dönümünde “Milli Savaşım 100. Sene Diorama 1922 Çeltek Müze’si” Hars ve Turizm Nazır Yardımcısı Özgül Özkan Güç’un katılımlarıyla açıldı.

Geçtiğimiz günlerde aynı seri programlar için Uşağa gelen Hars ve Turizm Vekil Yardımcısı Özgül Özkan Zor, buradaki programlarında türlü ziyaretler düzenledi. Icra Vekili Yardımcısı Özkan Ağır, Yardımcı Dokur Evi’ne giderek el yapımı halı, kilim yapımlarını inceledi. Burada müteharrik dokuyucu kadınlarla birlikte dostane etti. Sergi ve halı yapımlarında bilgiler alan Nazır Özkan Zor, sonrasında çalışa dokumacıların sebebiyle halı dokudu. Günde 7 bin dokuma dubara attıklarını öğrenen Vekil Özkan Zor, çalışanlara tepkisini “Maşallah” diye niteleyerek gösterdi.

Milli Savaş 100.Yıl Diorama 1922 Uşak Müzesi Icra Vekili Özkan Ağır katılımıyla açıldı.

Yapılan mütenevvi ziyaretlerin ardından Milli Mücadele 100.Sene Diorama 1922 Uşak Müzesi açılışına katılan Icra Vekili Yardımcısı Özgül Özkan Zor, burada yaptığı açıklamalarda bu çalışmaları şehri ayağa kaldıracak ve çocuklara en adamakıllı anlatacak tıpkısı çalışma olduğunu düşündükleri üzere son merhale önemsediklerini belirtti.

Açılış konuşmasını beğenmek üzere alkışlar eşliğinde kürsüye çıkan Belediye Reisi Mehmet Şimşek, “Yeryüzü balaban alkışı; bu memleketin, Uşak’ımızın kurtuluşunu bizlere bağış fail özellikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları türe ediyorlar. Onlar olmasalardı tığ bu topraklarda, Yardımcı’ımızda hür tıpkısı biçimde yaşayamazdık, dolaşamazdık” dedi.

Yapılan açılış konuşmalarının peşi sıra kurdele kesimiyle gelişigüzel açılan müzeyi Uşak Valisi Turan Ergün, Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Güç, Çeltek DÜRÜST Öğür Milletvekilleri İsmail Güneş ve Mehmet Altay, Yardımcı Belediye Reisi Mehmet Şimşek ve çok sayıda ziyaretçi 12 intaç ve gelişigüzel katın 144 metrekare olduğu müzeyi gezerek eserler hakkında da bilgiler aldı.

Share: