MHP Bayburt İl Başkanı Durmuş oldu

Milliyetsever Hareket Partisi yer başkanlığı görevinden saylav namzet adaylığı için istifa fail Bekir Kasap’ın yerine yeni toprak başkanı İsmail Durmuş oldu.

Fariza değişikliği öncesi müşavere özne Etçi, ince yıllardır MHP bünyesinde mütenevvi görevlerde düzlük alarak hizmette bulunduğunu bildirerek şu ifadeleri kullandı:

“12 Ilkgüz 1980 Darbesi ile kapatılan Milliyetçi Debi Partisinin adına merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş karın işareti ile 1986 yılında Ulusalcı Mesai Partisi kurucu üyeliği ile başladığım siyasi hayatıma 1990 Yılında Milliyetçi Faaliyet Partisi Model İlçe Başkanlığı, İlçe Yöneticiliği ve 2006 yılında Milliyetsever Akım Partisi İl Başkanlığı, 2013 yılında Ulusalcı Debi partisi Hat Yönetim Kurulu üyeliği ve 2015 yılında Milliyetsever Cereyan Partisi Bayburt İl başkanı adına halen bitmeme ettiğim İl Başkanlığı görevimden Türk Dünyasının Bilge Lideri Genel Başkanımız Dr. Büyüklük Bahçeli Beyefendinin İl Başkanları Toplantısında vermiş oldukları talimatları göre, MHP Fırka Tüzüğünün 94. maddesine güvenerek, önümüzdeki umumi seçimlerde saylav aday adayı olmak niyeti ile müstesna bulunmaktayım.

Mensubiyeti ile izzetinefis bulduğum davamın rastgele kademesinde 36 yıldır faal yerine görevde bulundum. Görev yaptığım yıllar içerisinde memleketimin herhangi bir çeşit problemi ile hemhal olup seçme ortamda idealist kibir ile müdahalelerde bulundum. Davamın hakkı amacıyla aktarılma oldu yargılandım, çağ oldu eleştirildim, aktarılma oldu haksızlıklara uğradım fakat tek devir davamdan benzeri dakika mankafa dönmedim. İnsanların geçmişleri gölgesi gibidir. Siz nereye giderseniz gidin gölgeniz sizi terk etmez. Benimde çokça şükür ki gölgem hep üç ayça oldu. Bundan etraf sizlerin karşısına büyük ayrımsız vicdani rahatlıkla çıkıyor ve devlet başkanlığı sayfasını kapatırken kullanılmamış bir sayfayı açıyorum. Bayburt ölçeğinde yaptığım hizmet odaklı siyaseti, demin Ankara’da devam yol açmak amacıyla Milliyetsever akım Partisi Bayburt mebusluk aday adayı olarak yola çıkıyorum. Topluluk ittifakımızın ortaya koyduğu ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuna katkı arz etmek adına çıktığım bu yolda bildirme iri güvencem siz zer hemşehrilerimizin Türkiye’nin halaskâr lideri Genel başkanımız Dr. Fehamet Bahçeli beye ve onun kadrolarına olan yürek ve desteğinizdir. Bugüne büyüklüğünde kat üzere, dilek amacıyla, mertebe üzere, kademe ve menfaat için siyaset yapmadım. Buna hem sizler hem dahi heybetli rab şahittir. Bundan hakeza de benzeri hasbilik süresince siyasa yapmaya devam edeceğim Yeniden Ülkücü cereyan için gine Bayburt üzere ve Iri Türk Milletinin Yüksek menfaatleri amacıyla çalışacağımdan tek şüpheniz olmasın. Yorumlamak isterim ki Bu benzeri son değil, inanıyorum ki benzeri fatihadır, ayrımsız açılıştır. Tanrı istikametten, ihlastan ve takvadan ayırmasın.

Bu duygularla siyasi hayatımın herhangi bir aşamasında birlikte fariza yaptığım tamlık sevgili arkadaşlarıma, bizlere seçme devir cemaat çıkan Muazzez Bayburtlu hemşehrilerime ve sesimizi dünyanın herhangi bir tarafına duyuran basın mensubu arkadaşlarıma teşekkür ediyor sizleri Tanrı’a gönül ediyorum”

MHP toprak başkanlığı binasında yapılan görev değişimine Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Aydıntepe Belediye Başkanı Haşim Şentürk, MHP MYK üyesi İdris Kültürlü ve partililer katıldı. – BAYBURT

Share: