Meteoroloji’den Şark Anadolu’nun Doğusu İçin Fırtına Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Şarki Anadolu’nun doğusu için ( Erzurum, Ardahan, Kars, Balkı, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari) kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yaptı. Cumartesi haset sabah saatlerinden itibaren rüzgarın cenup yönlerden kuvvetli ve vadi vadi gelişmemiş kesiksiz fırtına şeklinde esmesi beklendiği belirtildi.

MGM’den yapılan uyarıda, 24 Ilkgüz Cumartesi sabahından itibaren, Erzurum, Ardahan, Kars, Balkı, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari’de cenup yönlerden akva 50-70 km/saat ve meydan saha gelişmemiş devamlı sıkıntı 70-80 km/saat şeklinde esmesi beklendiği belirtildi. MGM’nin açıklaması şöyle:

“24.09.2022 Cumartesi günü sabah saatlerinden itibaren rüzgarın; Doğu Anadolu’nun doğusunda (Erzurum, Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır, Van, Bitlis, Muş, Hakkari) cenup yönlerden akva (50- 70 km/sa) ve saha düzlük kısa süreli sıkıntı (70-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden, ağaç ve direk devrilmesi, bina uçması, ulaşımda aksamalar üzere olumsuzluklara alın tetik ve müdebbir olunmalıdır.”

Share: