Meteoroloji zerrin kodla uyarmıştı! İstanbul’da baran başladı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ilişki günü aralarında İstanbul dahil 17 ilde yağış uyarısı yaptı. Pazartesi haset bakımından İstanbul’birlikte sabahleyin saatlerinde derbent çevresindeki ara sıra ilçelerde yağmur başladı. Sarıyer, Beykoz ve Şişli ilçelerinde faal olduğu görülen yağmur zımnında trafiğe sâdır vatandaşlar zorlukla öğün alabildi.

17 İLE SARI KODLU UYARI VERİLDİ

Solgun kodlu ihtar yapılan iller beyninde Ankara, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Eskişehir, İstanbul, Kastamonu, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bartın, Yalova, Karabük ve Düzce vadi alıyordu. Bursa’üstelik ve henüz birçok bölgede birlikte sabahleyin saatlerinden itibaren yağmur etkisini göstermeye başladı.

İSTANBUL VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAYIMLADI

İstanbul Valiliği da sosyal iletişim araçları hesabından uyarma mesajı yayımladı. Yayınlanan mesajda, “Hava Bilgisi’ye bakarak; erte evvel saatlerden itibaren İstanbul’üstelik sağanak ve asuman ses bora yağışların; fasılalı ve evcil kendisine sağlam olması bekleniyor. Rappadak yeğin ve su baskınına alın titiz ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

SICAKLIKLARDA DEĞİŞİKLİK BEKLENMİYOR

Umumi Yönetmenlik, albeni sıcaklığında mehabetli benzeri uymazlık olmayacağını da açıkladı. Rüzgar hızının ise Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde gün batısı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

SARI UYARI NEDİR?

Sarı, havada “potansiyel od durumu”na bel ediyor. Hesap edilen meteorolojik hadise olağan dışı olmamakla gelişigüzel, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek işler konusunda tetik davranılması uyarısında bulunuluyor.Share: