Mersin’de rekor miktarda kokain ele geçirilmesiyle ait ağababa ve oğula 57 yıl cezaevi

Ekvador’dan Sazak Limanı’na getirilen muz iki canlı konteynerlerde ele geçirilen ve “rekor miktarda yakalama” adına kayıtlara sabık 1 titrem 300 kilo kokainle ait davada mevkuf yargılanan ortaklık sahibine 30 sene, oğluna ise 27 sene 6 ay başlamak amacıyla iki şahsa 57 yıl 6 ay mapushane cezası verildi.

Sazak 8. Tehlikeli Ukubet Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar muz ithalatını fail şirketin sahibi N.Ş. ve oğlu B.Ş. ile tutuksuz oğlu H.İ.Ş., firma temsilcisi M.S. ile çalışanlar R.S. ve E.Ş. katıldı. Avukatların birlikte amade bulunduğu duruşmada cumhuriyet altını savcısı, esasa ilgilendiren mütalaasını verdi. Savcı, toplanan deliller ve cümle dosyaya göre, sanıklar hakkında “eroin ithal ika” suçundan 45’er yıldan 67 sene 6’şar aya büyüklüğünde cezaevi cezası verilmesini istedi. Sanıklar, mütalaaya cebin savunmalarında haklarındaki suçlamaları reddetti.

Avukatları de dinleyen mahkeme heyeti, ortaklık sahibi N.Ş.’yi 30 yıl cezaevi ve 375 bin teklik adli para cezası, oğlu B.Ş.’yi bile 27 yıl 6 ay cezaevi ve 200 bin lira adli dünyalık cezasına çarptırdı. İki sanığın tutukluluğunun devamına bile karar veren astronomi, tutuklanmadan 4 sanığın ise beratına hükmetti. – MERSİN

Share: