Mersin’de ışıma evgin durumu tatbikatı

Mersin Ağacı Valisi Mürtefi Hamza Pehlivan başkanlığında, Mersin İl Kıran ve Eş Güdüm Oturmuş koordinesinde, eksiksiz mezun emir ve vazifeli personelin katılımıyla ‘Tam Ölçekli Mersin Ağacı Işıma Acil Durumu Tatbikatı’ gerçekleştirildi.

Mersin’in Silifke ilçesi Yeşilovacık Cuşiş Kadro Binasında gerçekleştirilen tatbikatta, karşılaşılabilecek tüm zıt senaryolar karşısında alınması müstelzim tedbirlerin ve yürütülmesi planlanan icraat canlandırıldı.

Tatbikat ile ait açıklamalarda mevcut İl Milli Yetişek Müdürü Kesat Adam, “Afet ve müstacel hâller karşısında bölgenin özelliklerine göre büyüklük olarak tedarikli kalkmak zorundayız. Seçme bölgenin koşulları ve acil uzanım riskleri ayrımlılık yer ediyor. Biz Sazak’bile Valimizin başkanlığında, açık ve ehlivukuf bir ekiple gerçekleştirdiğimiz tatbikatlarla yekpare kurumlarımızla iş birliği halinde ve görev dağılımının farkında olarak seçkin cins kontra duruma mücehhez olmaya, vatandaşlarımızı bilgilendirmeye ve bilinçlendirmeye mücahede ediyoruz” dedi.

“İş birliği halinde damarı bozuk koşulları bertaraf etmek çok koskocaman”

Mersin Milli Terbiye Müdürlüğü namına tatbikatta, 30 kişiden oluşan Sazak Arama ve Istirdat Ekipleriyle (MEB AKUB) vadi aldıklarını kaydeden Kayırıcı, “MEB AKUB adına manevra esnasında sunulan ayrıksı görevlendirmeleri gerçekleştirdik. Müdürlüğümüze sınırlanmış Silifke Umum Eğitimi Merkezi kursiyerlerimiz bile vatandaşları temsil etmek için tatbikatta yerlerini aldı. Hangi alanda, kurumda, görevde olursa olsun herkesin fariza ve sorumluluklarını bilmesi, panikten uzak ve serinkanlı benzeri duruşla, iş birliği halinde damarlı koşulları bertaraf etmeye çalışması çokça balaban. Müdürlüğümüz gerekseme halinde bilcümle ekibiyle, tamlık bileşenleriyle vatandaşların hizmetinde olmaya hazırdır” ifadelerini kullandı. – MERSİN

Share: