Mersin caddeleri ve sokakları yılbaşı üzere süslendi

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kentin 2023 yılına ışıl ışıl girmesi için yeni yıl hazırlıklarını sürdürüyor. Kentin ana yol ve bulvarlarını, bünyesinde mevcut atölyesinde ürettiği ahşap yeni sene figürleri ile süsleyici Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde rengarenk benzeri kaynak oluşturdu.

Yeni sene temalı figürleri, Otopark ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’na tutkun atölyede kâin ustalar yapıyor. 2019 yılından bu yana bakir malzeme kullanmadan, kâin malzemeleri revize ederek gelişigüzel sene yıpranmamış aynı zihniyet oluşturan ekipler, sonunda hem artırım sağlıyor hem üstelik atılmış malzemeleri baştan kullanılabilir arkaç getiriyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığında fariza işleyen Pınar Savrun, “Kentin esas arterleri başta kalkışmak amacıyla, 4 model ilçede ve başka hep ilçelerimizde yılbaşı süslemelerimiz bitti. Kentimizin 2023 yılına parıltılı ve mülevven girmesi amacıyla elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Kullanılan ahşap süslerin Otopark ve Bahçeler Dairesi Başkanlığının atölyesinde üretildiğini aktaran Savrun, “Kendimiz üretim yapıyoruz. 2019 yılından beri bir malzemeleri kullanıyoruz. Ayrıca atık malzemelerden üstelik üretim yapıyoruz. Elden ara sıra revizeler yaparak bitmeme ediyoruz. Elimizde olan kâin malzemelerin üzerine, atılan malzemelerden ürettiğimiz ürünleri ekliyoruz. Renklerini değiştiriyoruz, boyama yapıyoruz, tasarımlarını değiştirerek kavşaklara ve koca noktalara yerleştiriyoruz. Mersin Ağacı’i yılbaşına rengarenk ve ışıltılı hazırladık” ifadelerini kullandı. – MERSİN

Share: