Meksika iç savaşı yakın görüntüler! Şehremaneti başkanını kaçıran ahali, yetkileri yakarak öldürmekle yıldırma ediyor

Meksika’nın Puebla eyaletinde kayran düzlük Tepeyahualco şehrinde bölgede çıkan orman yangınına belediye yetkililerinin yeteri kadar engelleme etmedikleri gerekçesiyle yaklaşık 100 nefis tıpkı grup ihtarname düzenledi. Şehremaneti binası önünde toplanan protestocular, bölgede nazik benzeri alanda tahribata illet olan yangına mufassal süre müdahale edilmediğini anlatım ederek, yetkililerden izah kâm etti.

HEM BAŞKANI HEM ÜYELERİ KAÇIRDILAR

Saatler sonraları Tepeyahualco Belediye Başkanı Monica Martinez ile gâh uray meclis üyeleri belediye binasına gelerek protestocularla buluştu. Yetkililerin halkla yaptığı görüşmede kesim sağlanamayınca protestocular arasından 30 kişilik aynı kol Belediye Reisi Monica Martinez ile uray meclis üyelerini kaçırdı.

YAKARAK ÖLDÜRMEKLE TEHDİT ETTİLER

Belediye Reisi ve başka yetkililerin istifasını talep eden protestocular, taleplerinin hesabına getirilmemesi halinde yetkilileri yakarak öldürmekle zılgıt etti.

OPERASYON DÜZENLENECEK

Puebla Eyaleti İçişleri Bakanı Julio Roberto Gomez yaptığı açıklamada, Puebla eyalet polisinin Tepeyahualco şehrine bir faaliyetler düzenleyeceğini ve kaçırılan yetkililerin kurtarılacağını ifade etti.

Share: