Manisa’da meslek sporları çoluk çocuk voleybol müsabakaları tamamlandı

Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü marifetiyle tevhit edilen 2022-2023 eğitim-öğretim yılı Ekol Sporları Çoluk Çocuk Kız ve Ayvaz Uçan Top İl Birinciliği müsabakaları tamamlandı.

Atatürk Spor Salonu’nda yapılan çoluk çocuk uçan top müsabakalarına kızlarda 69 okuldan 970 sporcu saha aldı. Erkeklerde ise 37 okuldan 520 sportmen katıldı.

Büyük heyecanın ve çekişmenin yaşandığı müsabakalar böylecene dereceye giren okullar ise şöyle oluştu: Taze Kızlarda Filenin Şampiyonu Mer Koleji olurken, ikinci Mehmet Akif Anadolu Lisesi, üçüncü Salihli Ahmet Yesevi Mesleksel ve Maharet Anadolu Lisesi ve dördüncü Demirci İmam Dil Cambazı Küçük Asya Lisesi oldu.

Genç erkeklerde ise filenin şampiyonu Turgutlu Hasan Ferdi Mesleksel ve Beceri Küçük Asya Lisesi, ikinci Salihli Ahmet Yesevi Mesleki ve Beceri Rum Lisesi, üçüncü Kula Bekir Sacide Keleşoğlu Rum Lisesi ve dördüncü Salihli Merkez Anadolu Lisesi oldu. Oynanan final maçları ardından düzenlenen törende dereceye giren okul takımlarına madalyaları ve kupaları ekol müdürleri ve meslek sporları iklim dizgi komitesi yoluyla verildi. İl birincisi olan okullar grup müsabakalarında Manisa’yı dubara etmeye hak kazanan bando oldu. – MANİSA

Share: