Manisa FK kendine geldi

Spor Göt 1’inci Lig’da üst üste Ankara Keçirörengücü ve Göztepe maçlarında fakül kayıpları yaşayıp Play-Off hattının dışında artan Manisa Futbol Kulübü, evinde Tuzlaspor’u 1-0 yenerek rahatladı. Dokuz Canlı sabık maçın 80’inci derhâl Prib’in golüyle galibiyete uzanan yağız-beyazlılar geçmiş yarının bitimine 1 hafta kaldığında ilk 7 espas amacıyla umutlandı. Tuzlaspor galibiyetini düz içre gömlek atarak kutlayan Manisa Ayak Topu Kulübü, stoperi Alioune Ba’nın sakatlığı ile ise sarsıldı. Maç öncesi sakatlanan ve Tuzlaspor maçının kadrosunda meydan alamayan Fransız oyuncunun yapılan tetkitlerinde art adalesinde yırtık saptandı. Görmüş Geçirmiş oyuncunun 4 ile 6 hafta ortada sahalardan ırak kalacağı bildirildi.

Tuzlaspor’a alın neredeyse tek gestalt vermediklerini anlatan ustalık yönetmen Levent Eriş, “Vaziyet vermesek bile tığ üretmekte az buçuk sıkıntı çektik. Elan fazla üretmeliyiz. Hücumda genç futbolculara sahibiz. Onların biraz henüz bu anlamda gelişimini sağlamakla mükellefiz. Kastettiğim isimler Batuhan, Diallo ve Mehmet Uysal. Bu oyuncular 21-22 yaşında. Oyunun ciddiyetini hiç bozmadan başından sonuna kadar ferah bire bir uğraş ortaya koyduk. Fakül ortalamasının çokça alışılagelen gittiğini rapor edelim. Az Buçuk aritmetik yaptığımızda kopmanın olmayacağını, 10-12 bando arasında bu yarışın bitmeme edeceğini, benek bareminde bile herkesin bedel derecede devreyi bitireceğini söylüyorum” dedi.

Manisa FK, galibiyeti 28 Kasım’daki Altınordu deplasmanında sakatlanıp güzeşte sağ diz ters bağlarından faaliyetler olan takım kaptanı Nizamettin’e bağış etti.

Share: