Mangal keyfi birkaç kalsın faciaya dönüyordu

Afyonkarahisar’üstelik mesire alanındaki tahminî 20 metre uzunluğundaki bire bir ongun vatandaşların piknik yaptığı esnada devrildi. Ölen ya üstelik yaralananın olmadığı olayda muhtemel facia karışık atlatıldı.

Olay, Öz Belediyesi Ali Kaleli Piknik Alanı’nda meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, mesire alanındaki kısaca 20 metre uzunluğundaki ayrımsız ağaç kökünün kopması ile devrildi. Bu esnada mesire alanında korluk yakarak piknik eden vatandaşlar devrilen ağacın altında kalmaktan sonuç anda kurtuldu. Olayda 2 gönül devrilen ağacın dallarının çarpması sonucu tıbbı müdahale gerektirmeyecek şekilde yaralandı. Vatandaşların birkaç bere ile atlattığı olayda devrilen ağaç gene vatandaşlar aracılığıyla el üstünden kaldırıldı.

Ağacın devrildiği yerde ailesi ile piknik fail vatandaşlardan Av. Mustafa Özkal, yaşanan olayı şöyle anlattı:

“Biz mangal ile uğraşırken bedaheten şişman bir hışırtı duyduk ve ağacın üstümüze geldiğini gördük. Çocukların altında kaldığını kasa ama Allah’a şükür çocukların beş altı namına dallar değmiş yalnız. Ama ağacın on paralık kökü yokmuş. Yaklaşık 20 metre uzunluğundaki dikme herkesin gözü önünde yere uzandı ve tümce nazik bir ürkü yaşadı. Ağacı sonraları hep alay malay kimseyi erinçsiz etmeyecek yere çektik. Uray da erte inşallah görevini yapar.”

“Olayı birkaç çizikle atlattık”

Olaya tanık olan vatandaşlardan Şengül Ceylan ise değme şeyin çabucak olduğunu kaydederek, “Altında piknik yaparken bir anda ağacın devrildiğini gördük ve alışılmadık olduk. O esnada yani devrildiği yerde haddinden fazla şükür kimesne yoktu. Biraz kişi vardı o bölgede ve olayı biraz çizikle atlattık” dedi.

Öte yandan, devrilen dikme vatandaşların olayı şokunu atlatması ile mesire alanında kimsenin olmadığı tıpkı bölgeye taşındı. – AFYONKARAHİSAR

Share: