Libya’da mevcut Türk heyeti, Ulusal Ilişki Hükümeti Başbakanı Dibeybe ile bire bir araya geldi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Libya’ya ve ülkenin güvenliğine, istikrarına, Türkiye’nin desteğini vurgulamak amacıyla Trablus’ta bulunduklarını belirtti.

Resmi musahabe kapsamında Libya’da bulunan Çavuşoğlu ile Milli Defans Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Enerji ve Bittabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Sefirikebir İbrahim Kalın’dan oluşan astronomi, başşehir Trablus’ta, Ulusal Bağlantı Hükümeti Başbakanı Abdulhamid Dibeybe’yle tıpkısı araya geldi.

Görüşme sırasında hezel düzlük Nazır Çavuşoğlu, konuşmasına Türk heyeti adına Libya Başbakanı Dibeybe’yi ve heyetini selamlayarak başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Türk halkının selamını getirdiklerini belirten Çavuşoğlu, zaman tıpkı misil elan Trablus’ta bulunmaktan nazik memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Vekil Çavuşoğlu, “Ağustos böylelikle yaşanan gelişmelerden sonra Libya’ya ve Libya’nın güvenliğine, istikrarına desteğimizi vurgulamak amacıyla zaman arkadaşlarımızla bu arada Trablus’tayız” diye konuştu.

Libya Başbakanı Dibeybe da Libyalıların Türk halkıyla hareket birliğinin güçlendirilmesini arzuladığını rapor ederek, iki mutluluk arasındaki ilişkileri güçlendirmeye çalıştıklarını vurguladı.

Share: