Libya Başbakanı Dibeybe, Türkiye ile imzalanan anlaşmalardan memnun

Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, Türk heyetini ağırlamaktan ve görüşme esnasında imzalanan anlaşmalardan duyduğu memnuniyetini ifade etti.

Dibeybe, Twitter’den yaptığı paylaşımda, Türkiye ile Libya halkının faziletkâr menfaatlerine bakım fail anlaşmalar imzaladıkları için bahtiyar olduklarını belirtti.

Seçimlerin yapılabilmesi amacıyla gereken uluslararası desteği harekete nakil üzerine düşünüm birliği zarfında olduklarını vurgulayan Dibeybe, “Halkımızın dostluğunu isteyen ve ülkemizin birliğine saygı duyanlar hayırlı geldi, savaşı ve bölünmeyi destekleyenler değil.” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Erke ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Defans Bakanı Hulusi Akar, Tecim Bakanı Mehmet Muş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan oluşan astronomi, ölçüsüz resmi ülfet üzere dün Libya’nın başkenti Trablus’a gelmişti.

Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Aksi, Başvekil Abdulhamid Dibeybe, Dışişleri Bakanı Necla Menguş ve Libya Celal Erdemli Konseyi Başkanı Halid ahali-Mişri ile görüşmeler mamul ve Libya tarafı ile hidrokarbonlar ve protokol alanlarındaki mutabakat muhtıraları imzalanmıştı.

Share: