Kuzusu, evinin ve şehrin maskotu oldu

Kuzusu, evinin ve şehrin maskotu oldu

Kırşehir’da evinde kuzu mugaddi Çöl, kuzusuna olan ilgiden memnun

KIRŞEHİR – Kırşehir’dahi evinde kuzu mugaddi güre kız, kuzusunu bezleyip gezdiği şehrin maskotu oldu.

Temas sabahleyin evinde birlikte yaşadığı kuzusunu gezmeye çıkaran 15 yaşındaki Badiye Vazıh Tekcan, vatandaşların gösterdiği ilginin kendisini rahat ve mutlu ettiğini söyledi. Kuzusuna bağladığı bebek bezi ile Kırşehir’bile ilişki odağı olduklarını anlatan Badiye, siktirici yaşlarından itibaren evlerinde kuzu ilgilenmek istediği ama annesinin kuzu beslek fikrine ısıdam bakmadığını belirtti. Kuzusunun yanından tek ayrılmadığını nâkil Kumluk, “Açıkça öğretim 10. dershane öğrencisiyim. Sıradan yaşlarımdan itibaren kuzu isteğim vardı. Annem bakamayız demişti. Babamın arkadaşının yanına gitmiştik. Orada haddinden fazla kuzu vardı. Annesinin öldüğünü söylediği kuzu vardı bakar mısın deyince aldık ve o günden sonradan bilcümle benimle oldu” dedi.

“Şehirde hayranları çoğaldı”

Kırşehir sokaklarında bezle altını bağladığı kuzusunu gezdiren Badiye, kuzusuna olan ilginin bile arttığını belirterek, “”Benimle uyuyor. Ego besliyorum. Ben çıkınca arkamdan ‘meliyor’ ben besliyorum. Gelişigüzel geziyoruz, adamakıllı kânunuevvel geçiriyoruz şehirde dahi hayranları çoğaldı. Kendime ilgilendiren olan kedim ve köpeğimde var amma kuzu ayrı tıpkı iştiyak ve beğeni. Dışarı çıktığımızda insanlar bizi güzelce karşılıyor. Kuzuma hayran kalım fotoğraf çektiriyorlar. İnsanların ilgisi kuzumun dahi hoşuna gidiyor. Altını bağlıyoruz çünkü çevreyi ve evi de koruyoruz” şeklinde konuştu.

“Hayvanlara zarar verenleri anlamıyorum”

Kuzusu ile alay malay uyuduğunu tabir eden Çöl, hayvanlara kötülük veren insanları anlamadığını dile getirerek, “Kuzum 5-6 günlüktü bana geldiğinde biz alay malay uyuyoruz. Hayvanlara engel veren insanları anlamıyorum. Kuzum şuan iki maaş nasıl ayrılacağız bilemiyorum. Kuzuma ‘Cemile’ adını verdim. Sokağa ilk çıkardığımda insanlar garipsedi. Bezinin olması onlara abus geldi. Köpeklere peş giydiriyorsunuz onu neden abus karşılamıyorsunuz? Köpekler elbet benzeri hissiyat ile arkanızdan geliyor ise kuzum birlikte benim arkamdan geliyor. Kuzum birçok hayvandan da akıllı. Neyi pekâlâ yapması gerektiğini öğrendi” diyerek konuştu.

Sokaklar kuzunun gezdiğini gören vatandaşlar ise, eli nimetli bol foto çekerek, kuzuyu seviyor.

Share: