Kütahya haberi! Nazır Aristokrat, Kütahya’da YANLIŞSIZ Tümen Genişletilmiş İl Müzakere Meclisi Toplantısı’nda konuştu: (1)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Terörle mücadelede Türkiye, eski dönemlerinde haddinden fazla balaban sıkıntılar çekti, çok büyük dertler çekti ama Tayyip Erdoğan liderliğiyle Tayyip Erdoğan gücüyle Tayyip Erdoğan’ın önceki dönemde yaşanan tecrübesinin ortaya koyduğu anlayışla gelişigüzel bu kadrolarla terörle mücadelede alışılmamış bir konsepti ortaya koydu. Sadece terörle savaşım değil ayrımsız zamanda teröristle mücadeleyi üstelik ortaya koydu.” dedi.

Soylu, Kütahya Dumlupınar Spor Salonu’nda gerçekleştirilen DÜRÜST Tümen Genişletilmiş İl Müzakere Meclisi Toplantısı’nda, Türkiye’nin etraflı zamandır süren terörle mücadelesinde nazik bedeller ödediğini söyledi.

Bu konuda nazik tecrübeler ortaya koyduklarını tamlayan Soylu, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye çarkıt Türkiye değil. Tamam, eğer Türkiye bugünkü noktasında olmasaydı Hakkari’nin çabucacık ötesindeki, çizik ötesindeki noktaya yıldırı koridoru, tıpkı yıldırı devleti oluşturacaklardı. Terörle mücadelede Türkiye, geçmiş dönemlerinde çokça nazik teessürat çekti, haddinden fazla iri dertler çekti ama Tayyip Erdoğan liderliğiyle Tayyip Erdoğan gücüyle Tayyip Erdoğan’ın esbak dönemde yaşanan tecrübesinin ortaya koyduğu anlayışla alay malay bu kadrolarla terörle mücadelede şok tıpkısı konsepti ortaya koydu. Takkadak terörle savaşım değil benzeri zamanda teröristle mücadeleyi üstelik ortaya koydu. Eğer Türkiye bugünkü gücünde olmasaydı ne Afrin’e bizi sokarlardı hangi Zeytin Dalı Harekatı’nı hangi Sulh Pınarı Harekatı’nı ne Fırat Kalkanı Harekatı’nı hangi da bugünkü Pençe Kilit ve özge operasyonları ne Türkiye’nin içerisindeki Eren operasyonlarını bize yaptırabilme kabiliyetini önümüze koyarlardı. Amma Türkiye sakat Türkiye değil. Zira 21’inci asrın başından itibaren ortaya koyduğumuz tıpkısı buyuru var: Tekmil hür tıpkısı Türkiye. Nazik Türkiye, hararetli Türkiye, özlük göbeğini öz kesebilecek kabiliyetli olan ayrımsız Türkiye.”

“Terör örgütüne okazyon bırakmadılar, sömürme alanı bırakmadılar”

Bugün Halk İttifakı’yla tıpkısı iradeye, bir noktaya gittiklerini vurgulayan Soylu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Gün Doğusu ve Güneydoğu’nun makus talihini senelerce yenmek isteyen geçmiş dönemdeki siyasetçilerimize fırsat vermeyenlere inat aynı şekilde ne yaparlarsa yapsınlar, hangi iftiraları atarlarsa atsınlar bu kadrolar Gün Doğusu ve Güneydoğu’nun makus talihini de yendiler. Yıldırı örgütüne okazyon bırakmadılar, sömürme alanı bırakmadılar. ‘Kalkınmıyor, gelişmiyor. Buraları bile bile yapmıyorlar. Nöbet yok. Hava Meydanı yok. Şifahane bulunmayan. Kadın merkezi yok. Spor sahası bulunmayan. Bölünmüş yollar yok. Otobanlar bulunmayan. Üniversiteler bulunmayan.’ dedirtmedi. Bu kadro Türkiye’nin adım adım, santimetrekare santimetrekare gelişigüzel yerini kalkındırıyor. Yıldırı örgütlerine, Türkiye’yi dışarıdan muayene etmek talip hiç kimseye okazyon vermediler. Zira akla yatkın buydu, birlikti, beraberlikti, kardeşlikti. Tığ Müslüman’ız. Biz birbirimizin kardeşiyiz. Bütün müminler, bütün inananlar kardeştir. Tığ bundan ayrılamayız. Tığ bundan ayrılırsak başka cins felaketlerle yüz yüze geliriz. Tığ bunu tefhim etmek zorundayız. İyilikleri söylemek, kötülüklerden sakındırmak zorundayız. Biz hemen Türkiye’ye fırıldak vermek için ayrımsız şişman mücadeleyi ortaya koymuyoruz. Allah’ın emridir, büyüklerimizin bize emridir, sorumluluğudur. Biz Türkiye’yi zenginleştirmekle kalkındırdıktan sonradan Tanrı talih edecek, dünyaya kumpas vereceğiz.”

“Ülkenin dağlarında benzeri tek terörist kalmayacak”

Bakan Soylu, Muazzez Abluka operasyonlarına ismini veren Muazzez Bülbül’ün, Jandarma Astsubay Kıdemli Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik’in, onlarca şehidin bulunduğunu dile getirdi.

Terörle mücadeledeki kararlılıklarına bel eden Soylu, şunları anlattı:

“Korkutuyorlardı. Karadeniz’dahi varız, Amanos’ta varız, Erzurum’birlikte varız, Bingöl’bile varız, Elazığ’birlikte varız. Seçme yerde varız. Binlerce teröristle Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne saha okuyorlardı. Büyümemizi, güçlenmemizi ve bütün medeniyetimizi dünyaya nakşetmemizi engellemek istiyor, hepimizi ayaklarımızın ucuna baktırmak istiyor, geleceğe bakmamıza cevaz etmiyorlar. Şimdi size söylüyorum. Tamam Karadeniz’da onlar teröristlerini oraya koyup ürkütmeye, korkutmaya ve Türkiye’yi ayrımsız şeye gönderme etmeye çalışıyorlardı. Karadeniz arı sili, Allah’ın izniyle bire bir yegâne terörist yok. Tendürek Dağı arı sili. Kars Çemçe-Madur tertemiz. Amanoslar tertemiz. Erzurum arı sili. Bingöl tertemiz. Erzincan tertemiz. Cenabıhak talih edecek, 29 Ekim 2023’te tıpkısı kardeşiniz olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin İçişleri Bakanı kendisine, Tayyip Erdoğan’ın kere arkadaşı namına söylüyorum, Cenabıhak bize yıldız edecek. Cumhuriyet’in ikinci asrına giderken Şırnak arı sili olacak. Gabar arı sili olacak. Cudi arı sili olacak. Ülkenin dağlarında bire bir biricik terörist kalmayacak.”

“Bu budun, Kılıçdaroğlu’na 3 koyun dahi tasdik etmez”

Soylu, Türkiye’de akıbet 20 yıldaki gelişmelere değinerek, şöyle devam etti:

“Bugünkü yapıldığı üzere şayet imkanınız varsa, eğer ferah yönetiyorsanız, eğer Tayyip Erdoğan kabil kıpırdak ayrımsız lidere sahipseniz yapabilirsiniz. Şehir hastaneleri yapabilirsiniz. Avrasya tünelleri yapabilirsiniz. Marmaraylar yapabilirsiniz. 57 hava meydanı yapabilirsiniz. Dünyanın bildirme şişman havalimanlarını yapabilirsiniz. Gerçi Avrupa yapamıyor bile. Bunlara 3 büyükşehir belediyesi güç edildi. Yararsız yapamıyorlar. Bunlara 3 kucak verseniz güdemezler, kaybederler. Elhak Kılıçdaroğlu’nu söylemiyorum. Bu ulus, Kılıçdaroğlu’na 3 kucak dahi teyit etmez, onu üstelik yapamaz. Bu ülkede Çanakkale Köprüsü’nü yapabilirsiniz. Osmangazi Köprüsü’nü yapabilirsiniz. Bu kadrolar bambaşka ayrımsız işi gerçekleştirdi. O üstelik şu; Türkiye’birlikte balaban aynı feraset devrimi yaptık. Bu ülkede insanlar kendini tabir edemiyorlardı. Lütfen zihninizi bundan 10, 15, 20 sene önceye getirin hep beraber. Bu ülkede insanlar ‘Ben dindarım.’ diyemiyorlar. 28 Şubat’tan sonradan neredeyse herkesin üstüne aynı sapık gömleği giydirmişlerdi. Herkesi ürkütmüşler ve korkutmuşlardı. Tığ bu milleti niçin seviyoruz biliyor musunuz? Biz bu milletin parçası olmaktan niye değer duyuyoruz biliyor musunuz? 27 Mayıs’ı dünyayla bu arada yaptırmayı sağlayanlara karşı 15 Temmuz’dahi milletin adamına topluluk çıktıkları için demokrasiye ehil çıkacağız. İkinci asrın böyle tıpkısı cinayetle buluşmasına izin etmediler. Tanrı bu milletten razı olsun. Cenabıhak iradeyi ortaya koyan, Cumhurbaşkanımızdan razı olsun.”

(Sürecek)

Share: