Koroplast’ın temenni toplaması 20-21-22 Orak Ayı’da gerçekleşecek

Korozo Ambalaj Endüstri ve Tecim Çok Ortaklı Şirketi (Korozo Ambalaj) bünyesinde 1981 yılında kurulan Koroplast markası, 2017 yılından itibaren ayrı tıpkı iştirak namına faaliyetlerine devam ediyor. Türkiye’yi ilk çöp torbası, frijider poşeti üzere ürünlerle tanıştıran ve aş damı koruyucu ürünleri kategorisinin mimarı ve münasebet lideri olan Koroplast Günahsızlık Ambalaj Ürünleri Endüstri ve Dış Tecim A.Ş’nin (Koroplast) halka sunma amacıyla SPK’evet yaptığı referans, 30 Haziran 2022 tarihinde onaylandı. Bölüt yeryüzü amacıyla murat çokluk tarihleri ise 20-21-22 Temmuz 2022 olarak belirlendi.

Koroplast’ın istek toplaması, Çatı Itimat Envestisman liderliğinde 38 skor aracı kurumdan oluşan aynı şirketler birliği vasıtasıyla gerçekleştirilecek. Ödenmiş sermayesinin 150 milyon TL’den 174 milyon 600 bin TL’ye çıkarılmasıyla artırılacak 24 milyon 600 bin TL yazılı zer nasip ve şirketin mevcut ortağı Korozo Ambalaj’a ait 42 milyon 200 bin TL nominal değerli behre ile toplanan kesme talebin satışa verilen behre miktarından fazla olması halinde; Korozo Ambalaj’a ilişkin 11 milyon 700 bin TL saymaca değerli munzam as dahil girmek için 78 milyon 500 bin TL nominal zer payın bölüt arzı amacıyla nasip fiyatı 4,68 TL yerine belirlendi.

Koroplast’ın halka sunu edilecek paylarının yüzdelik 25’inin az içi faziletli başvuru fail ferdî yatırımcılara, yüzdelik 25’inin sıkıntılı içi bireysel yatırımcılara, yüzde 40’ının ensiz içi kurumsal yatırımcılara ve yüzde 10’un birlikte sınırlı dışı kurumsal yatırımcılara tahsis edilmesi hedefleniyor. Halka arzdan sonraları şirketin halka mesafe oranının ilişik satma hariç yüzde 38,26 olması bekleniyor.

“Tüketicilerden aldığımız güvenle halka açılacağız”

Halka en izahnamesinin 30 Haziran 2022 tarihinde SPK vasıtasıyla onaylandığını tamlayan Koroplast Umumi Müdürü Bekir Türkoğlu “Çöp torbası kategorisinin yaratıcısı olduğumuz, birçok prensip imza atarak yenilikçi ve birinci sınıf ürünlerle elektrik gösterdiğimiz sektörde yüzdelik 100 işaret bilinirliğine¹ sahip lider ayrımsız markayız. Kurulduğumuz günden bu yana stabil tıpkısı büyüme ile karlılığımızı arttırıyoruz.  2020 yılında 279 milyon TL iş hacmi elde ederken, 2021 yılında ise yüzde 46 büyüyerek² 407 milyon TL ciroya ulaştık. Bilgi birikimimizi kullanarak tüketicilerin markamıza olan ‘yenilikçi’ atfını seçkin devir destek olmak için Ar-Ge yatırımlarına öncelik veriyoruz. Ürünlerimizi hep geliştiriyor, bulunduğumuz birlik kategorileri izam hedefiyle ergonomik ve inovatif mahsulat üretiyoruz. Gelişen teknolojiye makul uygulamalarımız ve sistemlerimizle çöp torbası ve saklama ürünleri üretiminde kullanılmak için yıllık 15.500 titrem istihsal kapasitesine sahibiz.

Türkiye’nin streç ambalaj sektörünün gelişimine yatırımları ve sunduğu ilklerle öncülük eden, zaman “Türkiye’nin 500 Iri Sanayi Kuruluşu” listesinde 164. sırada düz alan³, Ortadoğu ve Avrupa’nın genişlik iri ambalaj üreticileri beyninde kâin anne sermaye ortağımız Korozo’nun desteğiyle; 40 yılı çok tecrübemizi, kurumsal dümen ilkelerimizi ve şeffaflığımızı bölüt engelsiz bir ayraç adına sürdüreceğiz. Tüketicilerimizden aldığımız güvenle kendimizi geliştirmeye bitmeme edecek, mütezayit başarılarımızla liderliğimizi koruyacağız.” dedi.

KOROPLAST HAKKINDA

Kalite ve teknolojisiyle tüketicilerin hayat kalitesini zait Koroplast markası, Korozo Ambalaj Endüstri ve Tecim Laedri Şirketi (Korozo Ambalaj) bünyesinde 1981 yılında kuruldu. 2017 yılından itibaren ayrı ayrımsız şirket olarak faaliyetlerine bitmeme fail Koroplast, Türkiye’yi ilk gübür torbası, buzdolabı poşeti kadar ürünlerle tanıştırmıştır ve mutfak koruyucu ürünleri kategorisinin mimarı ve ahzüita lideridir4. Gerçekleştirdiği yatırımlarla sektöründe her antlaşma ilkleri gerçekleştiren Koroplast, zaman gübür torbası, frijider poşeti ve pişirme kâğıdı ilkin tutmak amacıyla, streç film, alüminyum folyo, kilitli poşet, fermuarlı poşet, fırın torbası, mikrodalga pişirme torbası, buz torbası, dondurulmuş gıda torbası ve saffet kategorisindeki sünger ve kovanlık bezleriyle birlikte geniş aynı ürün yelpazesine cemaat. Müşterilerinin desteği, 40 yılı aşkın hikmet birikimi, teknolojik donanımı, Ar-Ge yatırımları ve ehlivukuf satış-pazarlama kadrosu sayesinde sektörünün lideri 4 olan Koroplast, geliştirdiği ürünlerle tüketicilerinin hayatını birlikte kolaylaştırıyor.

¹ Ipsos Ambalaj&Torba Işaret Sağlığı Araştırması Raporu, Mart 2022
² Koroplast Sililik Ambalaj Ürünleri Endüstri ve Aut Tecim A.Ş.  
³ İstanbul Endüstri Odası (ISO) Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması 2021
https://www.iso500.org.tr/500-buyuk-sanayi-kurulusu
4 Nielsen Raporu, İndirim Marketleri Aut Ciro Payı

SPK, Koroplast’ın halka arzına diploma verdi

Share: