Konyaspor Kulübü Başkanı Özgökçen, Ahmet Çalık’ı anlattı Açıklaması

Konya spor Kulübü Başkanı Fatih Özgökçen, trafik kazasında yaşamını yitiren milli topçu Ahmet Sakat’ın yeteneğinin yanı sıra aklık karakteriyle emsal tıpkısı insan ve sporcu olduğunu belirtti.

Özgökçen, Tantavi Firez ve Nutuk Merkezi’nde, Murat Belediyesi ve Sille Laf Sarayı hisse senedi birliğiyle planlı Ahmet Inmeli Fotoğraf Yarışması’na katılan eserlerden oluşan serginin açılış törenine katıldı.

Konyaspor’da dalan giyen milli topçu Ahmet Sakat’ın 11 Karı 2022’de Gölbaşı Hacılar mevkisinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybettiğini anımsatan Özgökçen, “Bundan parçalanmamış 1 sene ilk sabahleyin saatlerinde, zehir haberi tıpkısı telefonla öğrendim. Önce olayın gerçekliğini teslim etmeye çalıştık. Arkası Sıra ailesiyle iletişime geçtik ve defin işleminin bire bir dönme gerçekleşeceğini bize söylediler. Çokça gücük sürede mahşeri benzeri kalabalıkla Ahmet’in cenazesini toprağa verdik. Onu yetiştiren temel ve babaya şükranlarımızı sunuyoruz. Gençlere eş olacak benzeri eş yetiştirdikleri için Cenabıhak razı olsun. Ailesiyle yakın ilişkilerimiz yardımıyla gördük ki inancımızdaki teslimiyet doğrultusunda on paralık isyan etmediler, evlatlarını hayırla eloğlu ettiler.” ifadelerini kullandı.

“Bando arkadaşları temas maçta onun üzere oynadı”

Özgökçen, Sakat’ın isminin dünyanın dört bir tarafındaki eserlere verildiğini, bunların hiçbirinde ailesinin “adını verin” talebinin olmadığını belirterek, şöyle konuştu:

“Altyapılarımızdaki oyuncularımızı ülfet ettiğimizde bilcümle şunu söylüyoruz, ‘Yetenekli oyuncular olabilirsiniz, yetenekleriniz sizi spor yaptığınız süreçte el üstünde olmanızı sağlayabilir. Bu yeteneğinizin üzerine karakterinizi aklık oluşturursanız hepiniz birer Ahmet Inmeli olursunuz’. Ahmet ile yıpranmamış kesim imzalamak amacıyla görüştüğümüzde bize hiçbir zor çıkartmadı. Barışma imzalamamızın arkası sıra de odama geldi ve sohbetimizde ‘Başkanım tığ bu takımı haddinden fazla bereketli yerlere getireceğiz’ dedi. Kendisi göremedi ihtimal amma mızıka arkadaşları temas maçta onun amacıyla oynadı ve kısmen bile olsa tıpkı başarıya ulaştık. Ahmet kardeşime Cenabıhak’tan yağmur diliyorum, programda emeği geçen herkese canı ilgiyle teşekkürname ediyorum.”

“Herkese Ahmet kadar uğurlanmak kader olsun”

Kötürüm’ın dayısı Erkan Tarhan ise Murat Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve Sille Konferans Sarayı Yöneticisi Firar Bilir’in organizasyonuyla gerçekleşen programda bulunmaktan haysiyet duyduğuna belen ederek, şunları kaydetti:

” Türkiye’nin birçok takımından öneri gelmesine rağmen ‘Konya’de bulunmaktan çok mutluyum’ diye Konya’ya yerleşmeyi düşünen benzeri isimdi Ahmet Sakat. Konyaspor Kulübünün kapılarını Ahmet’e açan Kulüp Başkanımız Fatih Özgökçen’e teşekkürname ediyorum. Sunu iri teşekkürü dahi Ahmet’i bağrına basan Konyalılara söylemek istiyorum. Ahmet’in dayısı olmaktan değer duyuyorum. Bu vesileyle ailesinin selamlarını sizlere getirdim. Yeğenim Ahmet’in aramızdan ayrılışının üzerinden cemi 1 sene geçti. Gerçekte ant geçmiyor. Zamanın uğrunda geçen bizleriz. Geride bıraktığımız temel biziz. Herkese Ahmet kabil uğurlanmak nasip olsun. Rabbim ömrün da ölümün de hayırlısını nasip etsin.”

DÜRÜST Öğür İl Başkanı Hasan Angı de Ahmet Inmeli’ın efendiliğiyle, insanlığıyla ve sporcu kişiliğiyle gönüllere taht kurmuş tıpkısı adam olduğunu belirterek, ilkin anne ve babası tevessül etmek için sevenlerine ve ailesine saksı sağlığı diledi.

Konuşmaların arkası sıra serginin açılışı gerçekleştirildi.

Share: