Konya’da ailesinin kaybolma ilanı verdiği şahsiyet hırsızlıkla meşgulmüş

Konya’bile ailesi tarafından için zayi ilanı sunulan 20 yaşındaki erkek, polis ekipleri yoluyla otopark halindeki 2 araçtan arakçılık yaptıktan sonraları parkta otururken yakalandı. 18 ayrı suç kaydı kâin hırsızlık şüphesi, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye bakarak, akşam saatlerinde model Selçuki ilçesi Adnan Menderes Sebze ve Semere Anlamsız otoparkında kapısı sarih olan otomobilin torpido bot kısmından 300 TL ve cep telefonu şarj aleti çalındı. Benzeri otoparkta kâin apayrı bir aracın de husus kilitlerinin zorlanıp arka kapısı açıldıktan sonradan komütatör içerisindeki çantada bulunan 5 bin 700 TL, güven kartları ve evraklar çalındı. Herhangi Bir 2 otomobilin sahibi sabahleyin araçlarının yanına geldiğinde arakçılık olayını ayırt ederek durumu polise bildirdi. İhbar konusunda Düzenlilik Yazıhane Müdürlüğü Oto Hırsızlık Seksiyon Amirliği ekipleri olayın gerçekleştiği çevredeki kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Gelişmemiş süre içerisinde tespit edilen şüphelinin 18 ayrı yanlışlık kaydı kâin S.S. (20) olduğu anlaşıldı. Şüphelinin peşine düşen polis ekipleri S.S.’yi Selçuklu ilçesi Feritpaşa Mahallesindeki aynı parkta bankta otururken yakalayarak gözaltına aldı.

Ailesi zayi ilanı vermiş

Gözaltına alınan arakçılık şüphelisi S.S.’nin ayrıntılı zamandır evine gitmediği ve ailesinin kayıp ilanı verdiği ortaya çıktı. Polisteki işlemlerinin ardından arakçılık şüphelisi S.S. çıkarıldığı murafaa yoluyla tutuklanarak cezaevine gönderildi. Güvenlik yetkilileri ise, vatandaşları vesile içerisinde zer kayıt bırakılmaması ve araçların kilitli bırakılması üstüne uyardı. – KONYA

Share: