Konyaaltı’nda duygulandıran ‘Zafer’ kutlaması

30 Ağustos Yengi Bayramı’nın 100. yılına hususi bire bir gösteri düzenleyen Konyaaltı Belediyesi Ahali Oyunları Topluluğu, sahneye Mehmetçik kıyafetleri ile çıkması alanda bulunan vatandaşları hem coşturdu hem üstelik duygulandırdı. Belediye Başkanı Eli Açık Sağ ise “Bayramlarımızı esbak bile kutladık, zaman üstelik kutluyoruz, erte da kutlayacağız ” dedi.

Antalya Konyaaltı Belediyesi, 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. Yılı kutlamalarını HayatPark’ta gerçekleştirdi. Sabahleyin saatlerinde başlayan kutlamalar, yavru baziçe alanları, muhtelif gösteriler ve planlı kortej ile devam etti. Akşam saatlerinde sahneye sâdır Konyaaltı Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu, Galebe Bayramı’nın 100. yılı nedeniyle sahnelediği koreografi, alanda kâin vatandaşların coşkusuyla karşılandı. Fert anlar üstelik zihayat vatandaşlar, ahali oyunları ekibinin bayraklı gösterisi ile ayağa kalktı. Kutlamalarda vatandaşlara seslenen Konyaaltı Belediye Reisi Verimli Iyi, herhangi bir bayramın ayrı tıpkı anlamı olduğunu söyledi. Sıhhatli, “Bayramlarımızı dün dahi kutladık, bugün birlikte kutluyoruz, erte birlikte kutlayacağız. Buna on paralık kimse engel olamayacak” dedi. Haddinden Fazla can tıpkısı ortamda olduklarını ifade eden Iyi, “Bayrağımızı görünce ve vatanımız söz konusu olunca içimizdeki cümbüş, gönlümüzden üstelik dilimizden da taşıyor” şeklinde konuştu.

“Sene boyunca kutlamalar olacak”

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını elan nazik bir heyecan ile kutlayacaklarını anlatım eden Sağlıklı, sene süresince muhtelif etkinlikler ile hem Cumhuriyeti hem Atatürk’ü hem dahi şehitleri anacaklarını dile getirdi. Alanda bulunan bala ve gençlere seslenen Sağ, “Cumhuriyetimizin 100. yılını önümüzdeki yıl inşallah hep bu arada kutlayacağız. Ama bu kutlamayı aynı günde yapmayacağız. Hep sene süresince ayrı ayrı etkinlikler ile kutlayacağız. Ama geçmiş evvel kendimize şunu göstereceğiz, çocuklarımıza ve gençlerimize sesleniyorum; tığ artık geçmişteki hataları yapmayacağız kollar, yapmayacağız gençler. Sizlere üstelik elan ongun emsal olacağız ve Türkiye’yi hep alay malay haddinden fazla henüz gönençli çok daha başarılı ve bahtiyar aynı talih haline getireceğiz” diyerek konuştu.

Etkinlikte ilerleyen saatlerde Konyaaltı Belediyesi Görüş Orkestrası ve Enes Demirci sahneye çıkarak, vatandaşlara keyifli benzeri akşam yaşattı. – ANTALYA



Share: