Konya Dekoratif Hastanesi baştabip yardımcısından skandal paylaşım: 13 yaşında tıpkı çocuk kişi rızasıyla evlenebilir

Türkiye günlerdir 6 yaşındaki yavru elkızı skandalı konuşurken, Konya Camekân Hastanesi Sertabip Yardımcısı Hasan Hüseyin Uysal’dan tepki çekici bir açıklama geldi.

“13 YAŞINDAKİ BİR BALA KENDİ RIZASIYLA EVLENEBİLİR”

Bire Bir içtimai iletişim araçları kullanıcısının 6 yaşında evlendirildiği tez edilen H.K.G’nın ailesi amacıyla yaptığı, “Bire Bir da familya bile 13 yaşında evliliği gizleme etmedi. Onlara göre normal bir gözyaşı bu. 6 yaştan başlayınca, insanlar oraya takıldı. Güya 13 gözyaşı suç değil, istismar değil. Yani yeniden beri suç itiraf edilmişti elhak. O savunmaların bütünü aidiyet refleksiydi, adalet talebi filan değil” paylaşımına karşılık veren Uysal, paylaşımında 13 yaşında bir çocuğun sıkıntı olmadan kişi rızasıyla evlenebileceğini ve o yaşta başka yasal cinsellik yaşayanların olduğunu anlatım etti.

“YASAL YOLU KAPATMAK HANGİ MANTIK?”

Tevazulu, “Sülale vs zorlama yoksa, zat iradesi ile evlenmeyi istemişse, 13 gözyaşı üstüne kimsenin itiraz etmemesi gerekmez mi çünkü biliyoruz, o yaşta, maalesef zat istekleri ile maada meşru cinsellik yaşayanlar artık var. Gayri meşrusuna bariyer ol/a/mayıp yasal yolu durdurmak hangi mantık?” ifadelerini kullandı.

“GAZİ DÖNEMİNDE ASAP 14 İDİ”

Tevazulu yaptığı tıpkı sair paylaşımda ise şu ifadelere düz verdi; “Hızla şurası belirteyim Gazi döneminde bu eksen 14 idi. Bir Nice faktörün etkisiyle o zamana bakarak cinsellik yaşı çok aşağıya indi. Söylediklerim, edeple, ciddiyetle konuşulacak konular. Bunlardan pedofili çıkmaz. Yaş farkı talebi yok, iki canlı, mükemmel iseler, zinasız yuva kurabilmeli.”

PAYLAŞIMINA TEPKİ YAĞDI

Hasan Hüseyin Tevazulu’ın paylaşımının altına birçok toplumsal iletişim araçları kullanıcısı yaptığı yorumlarla aksülamel gösterdi. O tepkilerden bazıları şu şekilde;

-Sanırım evliliği cinsellikten ibaret gördüğü üzere beyefendi böyle tıpkısı değerlendirme yapmış. Yoksa 13 yaşında tıpkısı çocuğun evlilik sorumluluğunun altından kalkabileceğini oranlamak için insanın ruh bilimi-toplum bilimi-fizyoloji-hanay gailesi-aile geçindirme vb. kavramlardan haberi olmaması lazım.

– Yavru henüz sayı görmeye başlamamış, bedeni hangi cinselliğe hangi asıl olup bala yetiştirmeye hazır.

-Yasalara göre marketten sigara almaya dahi cemaat görülmeyen bir çocuğa evlilik kabilinden tıpkı kurumun sorumluluğunu yüklemekten bahsediyorsunuz farkında mısınız? Cinsellik mi vakit kaybetmeden bahis…

Share: