Konya Büyükşehir Belediyesinden ortaöğretim öğrencilerine İstanbul gezisi

Konya Büyükşehir Belediyesinin 60 bin 11. ve 12. derslik öğrencisine yönelik “Atabey Gençliği Ecdadın İzinde” sloganıyla düzenlediği İstanbul gezisi başladı.

Belediyeden yapılan bağlanmış açıklamada ifadesine kayran sunulan Konya Büyükşehir Belediye Reisi Amaç İbrahim Altay, öğrencilerin evvel grubunun İstanbul programını gerçekleştirdiğini ve çok bahtiyar olduklarını belirtti.

Altay, 60 bin öğrencinin atalar yadigarı eserleri ülfet yazar yakından tanıyacağını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Konya genelindeki 11. ve 12. sınıfa revan gençlerimize müteveccih İstanbul gündüz turumuza başladık. Öğrencilerimizin ilk grubu ecdadımızın emaneti tarihi mekanları müzakere ederek yakından tanıma fırsatı buldu. Kâffesi mutluluklarını dile getirdi. Bu sayede onların ruz bilincinin gelişimine katkı sağlıyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin milli ve manevi değerlerle yetişmesi üzere bu kök çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Öğrencilerimize sevinçli geziler diliyor, hepsine teşekkürname ediyorum.”

İstanbul gezisine katılan liseli gençler da Altay’a teşekkürname etti.

Açıklamada geziyle ilişkin şu bilgilere saha verildi:

“Sabah erken saatlerde rehberler eşliğinde Konya’dan erdemli aceleci trene binen öğrencilere gezi sırasında tarihi karakterlerin canlandırıldığı temaşa gösterileri sunuluyor. Öğrenciler İstanbul’dahi, Ayasofya-i Cesim Cami-i Şerifi’ni, Sultanahmet Camisi, Gülhane Parkı başta atılmak üzere ecdat yadigarı mekanları konuşma ediyor. Öğrenciler katıldıkları argıt turuyla birlikte İstanbul’üstelik unutamayacakları tıpkı dolaşma geçiriyor. Izlence kapsamında 60 bin öğrenci üstünkörü İstanbul’a götürülecek.”

Share: