Komutan Gürkan, Elmalı’da vatandaşlarla ayrımsız araya geldi

Malatya Büyükşehir Şehremini Selahattin Gürkan, Doğanşehir ilçesi Elmalı Mahallesini ziyaret ederek, mahallelilerle bir araya geldi.

Ziyarete Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan’ın beraberinde, Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, MASKİ Umumi Müdürü Mehmet Bay, Büyükşehir Belediyesi Umumi Kâtip Yardımcısı Seçme Okyay, YANLIŞSIZ Öğür İlçe Başkanı Meram Kavuncuoğlu, MHP İlçe Başkanı Temizlik Yağcı, Daire Başkanları, Bölüm Müdürleri, muhtarlar ile mahalleli vatandaşlar katıldı.

Ziyarette mütekellim Doğanşehir ilçesi Elmalı Mahallesi Muhtarı Mal Demirtaş, Elmalı Mahallesi’nin kuruluşundan beri ilk kez böyle hizmet adlıklarını belirterek, “Başkanım mahallemize yapmış olduğunuz hizmetlerden muhit çokça çokça teşekkür ediyorum. Mahallemize yapılması gerekenden elan dahası yapıldı. Yemeden Içmeden biraz küşayiş sokakta gelişmemiş çalışmalar kaldı, onlarda ilkbahar ayına kadar tamamlanacak. Şurası belirtmek istiyorum, mahallemiz kuruldu kurulalı böyle benzeri hizmet almadı. Bundan belde ego tekrardan Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a ve ekibine teşekkürname ediyorum” ifadelerine düz verdi.

DÜRÜST Fırka Doğanşehir İlçe Başkanı Amaç Kavuncuoğlu ise “Başkanım geçmiş Doğanşehir ziyaretinde muhtarımıza mahallenizde hangi kabilinden teessürat var’ diye sormuştu. Muhtarımız üstelik içmece suyunda ve kanalizasyonumuzda büyük sıkıntılarımız var demişti. Bu sözlerden sonradan Başkanım istek verdi. Çokça şükür sorunlarımız bitti. Başkanım yemeden içmeden Elmalı’de değil Doğanşehir’imize ve 39 mahallemize nazik icraat yapıyor. Hamur anlamda Malatya’ya belediyeciliği Başkanım yaşattı. Malatya idealine layık benzeri belediyecilik görüyor” diyerek, Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan’a ve emeği geçenlere teşekkürname etti.

Doğanşehir Belediye Reisi Durali Zelyurt bile, Elmalı Mahallesi’ndeki içme suyu ve şebeke çalışmalarının Büyükşehir Şehremini Selahattin Gürkan’ın çalışmalarıyla başladığını ve mehabetli ölçüde üstelik tamamlandığını söyledi. Zelyurt, “Kış gelmeden eğin çatı çalışmalarının başlaması gerekiyordu ve bu doğrultuda Büyükşehir Belediyemizin hamam asfalt konusundaki desteği yetişkin ölçüde gerçekleşti. Büyükşehir Şehremaneti başkanımız Selahattin Gürkan, ilçemize haddinden fazla ehemmiyet veriyor. Rahmetli Vahap Amiyane Başkanımızın adına Yararlı Çarşısı açtı ve burada Vahap Adi’ ün ismi yaşatılıyor. Bu çalışmalardan âlem Büyükşehir Belediye Başkanıma esasen tekrara teşekkür ediyorum. Başkanımız Doğanşehir’imize ferah bakıyor” diyerek konuştu.

MASKİ Genel Müdürü Mehmet Er Kişi, “Buraya henüz önceki 200 tonluk depomuz yapılmıştı. Enfrastrüktür çalışmaları, içmece suyu ve kanalizasyon çalışmaları tamamen yenilendi. Şu anda üstelik Elmalı Mahallesi’ne 2 kilometre uzaklıkta alımlı su çalışmamızı yeniledik ve burada tetebbu çalıştırmıyoruz ve öz cazibesiyle besliyoruz. 300-400 metrelik bağlantıyı birlikte yaptıktan sonra Elmalı’dahi gelişigüzel problem kalmayacak. Gerçek suyu varsa depolarda tutuyor ve bu suları vatandaşımız hizmetine sunuyoruz. Bu sene içerisinde birlikte bunaltıcı manada altyapı çalışmalarını yeniledik. her problemimiz kalmadı” dedi.

Yol ve Altyapı Eş Güdüm Daire Başkanı Kağan Çıpa ise “Buranın altyapı çalışmaları yapıldı ve tamamlandı. Elan başlangıçta kilit taşları sökülmüştü ve natürel olarak mekân halkının ara sıra sıkıntıları olmuştu. O nedenle altyapı çalışmaları tamamladıktan bilahare üstyapı çalışmalarımızı yaptık. Hamam asfalt kaplaması yapıldı. Bunun dışında Elmalı Mahallemiz esas atardamar üstünde saha alıyor. O nedenle seçme sene tınlamalı adına el bakım çalışmalarını yapıyoruz. Daha emniyetli ve konforlu yollarımızı halkımızın hizmetine sunmuş bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

“Yapılan hizmetlerin sizleri kıvançlı etmesi bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor”

Büyükşehir Belediyesi kendisine Malatya’nın değme noktasına bakım götürmekten mutluluk duyduğunu anlatım eden Malatya Büyükşehir Belediye Reisi Selahattin Gürkan, “Bire Bir yere hizmet yaptıktan sonra yapmak, etmek kadar sunturlu benzeri husus namevcut. İnsanların gözlerini içinin, yününün gülmesi bizim sunma çokça heves ettiğimiz işlerdir. Bizim görevimiz bu şehrin seçkin kesimine temas görüşüne ve hayatiyetli insanların olduğu seçkin yere hizmet götürmektir. Bizlerde belediyecilik hizmetleri anlamında Türkiye tarihinde olmayan bire bir tatlılıkla hizmet ediyoruz. Bizim niyetimiz sizlere çalışmak beraberlik hukukunu, bağlantı ve beraberliğini ihdas etmektir. Sizlere harıldamak elbet bizlere onur veriyorsa, bakım yapılmadığı antlaşma üstelik bu durumun vebali altında ezilme gibi tıpkısı buut kortej konusudur. Ama Allah’a şükürler olsun kim pandemiye, depreme ve iktisadi krize rağmen Malatya tarihinde yapılan yatırımların kat be bitirme fazlasını bu dönemde yaptık. Bu da bize Cenabı Allah’ın yardımıdır. Çok şükür köylerimizde asfaltsız kere, kanalizasyon sorunu kalmadı. Daha Çok bizden ekenek, bahçe ve yayla yolları irade ediliyor ve biz, onları birlikte yapıyoruz. Bakınız Elmalı Mahallesi’nin yolları ısıdam asfaltla yapıldı. Burada yapılan hizmetlerin sizleri mutlu etmesi bizleri fazlasıyla kıvançlı ediyor. Neticede alnımız ve yüzümüz ak olarak buraya geliyoruz. Bizim için esasa olan angajman, beraberliğimiz ve kardeşliğimizdir. Hani Yunus diyor evet, ‘Gelin tanış olalım/ İşi basit kılalım/ Sevelim sevilelim/ Dünya kimseye kalmaz./ o nedenle biz birbirimizi laçkalaşmak durumundayız” dedi.

Gürkan, Doğanşehir Belediyesi sakat Başkanı rahmetli Vahap Süfli’ü yabancı ederek, yaptığı yardımlara değindi. Gürkan, “Vahap Emmi hakikaten temiz, kardeş, gözü gönlü tok benzeri insandı. Vahap Baba Yarısı emrihak ettikten bilahare onun isminin yaşatılması noktasında Doğanşehir’e iri bir vadi yapıp, ismini verdik. Benzeri dahi hayırhah olması hasebiyle bile Malatya’de adına nazik benzeri Faydalı Çarşısı açtık. Buradan Vahap Tezyifkâr’ün evlatlarına birlikte teşekkür girmek istiyorum. Yarayışlı Çarşısı’na yardımları bıkılmayan bir şekilde yapıyorlar” şeklinde konuştu. – MALATYA

Share: