Kırşehir Belediyesi çalışanlarına müebbet dam

Kırşehir’bile 2022 yılı 25 Mart tarihinde Kırşehir Belediyesinde memur iki güvenlik görevlisinin işlediği kıya duruşmasında karar çıktı.

CHP’li şehremaneti üstelik asayiş görevlisi adına çalışan Şefkatli Ekici Batman ve Sami Aydoğan Van cezaevinden Kırşehir Sakil Ukubet Mahkemesinde görülen 4. duruşmaya SEGBİS yöntemi ile bağlandı. Duruşmayı hunharcasına katledilen Şeyma ve Hasan’ın aileleri üstelik takip etti.

Akli dengesinin raporlarının istendiği sanıklar duruşmada sonuç savunmalarını yaptı. Maznun Şefik Ekici, Sami Aydoğan ile fikri birlikteliği olmadığını herşeyi tasarlayan kişinin Sami Aydoğan olduğunu söyledi. Sami Aydoğan ise savunmasında mahkemeye görüngü sonrasında kanıt kendisine sunulan ses kayıtlarının realist olmadığını aktardı. Avukat beyanlarının alındığı duruşmada Hasan ve Şeyma’nın aileleri belediyede müteharrik güvenlik görevlilerinin yeryüzü ciddi ukubet ile ceza almalarını murat etti.

Mahkeme heyeti sanıkları ve savunucu avukatları dinledikten sonra CHP’li Kırşehir Belediyesinde düzenlilik görevlisi yerine müteharrik sanık Şefkatli Ekici ve Sami Aydoğan amacıyla 2 kötü misil ağırlaştırılmış müebbet dam cezası ile cezalandırılması kararına vardı. Verilen kararda istinaf ve itiraz yolu engelsiz kuzuluk getirildi. Maktüllerin aileleri ise değişmeyen sonrası murafaa salonunda adaletin yerini bulduğunu haykırdı. Mahkeme sonrası açıklamada mevcut avukat Mehmet Şanlı düzlük Kırşehir Bunaltıcı Ceza Mahkemesinde adaletin naz ettiğini ve sanıkların lazım cezayı aldığını söyledi.

2022 yılında Kırşehir’birlikte Bağbaşı Mahallesi Akbayir devlet ormanlık alanda Hasan Aydoğan’a ilişkin yersiz otomobilin bulunması sonrası ortaya çıkan olayda; CHP’li Kırşehir Belediyesinde güvenlik görevlisi müteharrik iki can kendilerini polis güçleri yerine tanıtıp Hasan ve Şeyma’nın ellerini kelepçeleyerek kişi araçlarına aldıktan bilahare Kızılırmak mevkiinde öldürmüşlerdi. – KIRŞEHİR

Share: