Kırklareli’nde izlem ettiği kadını bıçaklayarak öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet mahbes

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde izleme ettiği İlknur Gökay Tuncel’i bıçaklayarak öldüren sanığa ağırlaştırılmış müebbet mapus verildi.

Kırklareli 1. Gösterişli Ukubet Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu maznun Selçuk Gezici getirildi. Müştekilerden öldürülmüş İlknur Gökay Tuncel’in eşi Caner Tuncel’in salonunda amade bulunduğu duruşmaya, diğer müştekilerden maktulün annesi Nevin Mıdık ve kardeşi Bağımsız Milletvekili Gökay ise Tekirdağ Adliyesi’nden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) tarafından katıldı.

Cumhuriyet Altını savcısı, esasa ilişik mütalaasında, sanığın “taammüden bilerek öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılmasını kâm etti.

Mahkeme heyeti verdiği aranın peşi sıra sanık Turist’ye bahis konusu suçtan ağırlaştırılmış müebbet mahpushane verdi.

Maktul Tuncel’in ablası Nesrin Karataş, mahkeme sonrası gazetecilere, mahkemenin pir tıpkısı kararla sonuçlandığını belirterek, “Burada olan herkesin kız kardeşimi, kardeşi olarak sahiplenmesinden belde teşekkür ediyorum.” dedi.

Olayın geçmişi

Kırklareli’nde, Lüleburgaz Belediyesi’nde çalışan İlknur Gökay Tuncel, 4 Kasım 2021’bile ilçenin Fatih Caddesi’nde evine akıllıcasına yürürken başlangıçta tanıştığı Selçuk Seyyah’nin kendisini izlem ettiğini ayırt edince bir apartmana sığınmaya çalışırken bu yaşama tarafından bıçakla yaralanmıştı.

Kendisine da tıpkısı bıçakla engel veren Seyyar ve yaraladığı Tuncel, esenlik ekiplerince Lüleburgaz Mehabet Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Tuncel, buradaki müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.

Edirne Trakya Üniversitesi Tababet Fakültesi Hastanesi’ne gönderme edilen Seyyah ise tedavisinin peşi sıra çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanmıştı.

Share: