Kırgız mebus şifayı Kahramanmaraş’ta buldu

Kırgız saylav şifayı Kahramanmaraş’ta buldu

KAHRAMANMARAŞ Kırgızistan’dan Kahramanmaraş’taki hususi hastaneye gelerek merbut yöntemle bypass ameliyatı yapılan milletvekili sağlığına kavuştu.

Kırgızistan’da hayatiyetli saylav Nadıra Normatova, güçlükle dışındaki ayrımsız klinikte bağır ve soluk darlığı zımnında anjiyo oldu. Rahatsızlık süreci devam eden mebus, ülkesindeki hastanelerde merbut yöntemle faaliyetler yapılmadığı amacıyla Kahramanmaraş Özel Sular Yüksekokul Hastanesi’ni tercih etti. Milletvekiline burada ful sınırlı bypass ameliyatı yapılarak sağlığına kavuştu. Ameliyatının gerçekleştirilen mebus 5 çağ bilahare taburcu edilerek ülkesine kavrayışsız döndü.

Kalp Yaradılış Cerrahi Doç. Dr. Erdinç Eroğlu, “Kırgız vatandaşı ve ayrımsız zamanda orada saylav. Ciğer ağrısı ve nefes darlığı dolayısıyla daraç dışındaki bire bir klinikte anjiyografi oluyor. Ancak orada sadık bypass olmadığı amacıyla arayışa giriyor ve bize ulaşıyor. Kendisi ile görüştük tomografisine bakıp kapalı bypass olması amacıyla ameliyatın akıllıca olduğunu ilettik. Kendisi de Kahramanmaraş’taki hastanemize geldi fakat, Kırgızistan Reisicumhur namına ululuk faik hizmet nişanı verecekmiş gitti ve ansız döndü. Tutkun yöntemle koroner bypass ameliyatını gerçekleştirdik. Zaman 5. günümüz ve taburcu oldu. Kendisi ile güzel kardeşliğimiz oldu” dedi.

Kalp Damar Cerrahi Prof. Dr. Mehmet Acıpayam ise, “Bizim hastanemize mevrut Kırgız milletvekilini yer dolgunca şekilde ağırladık. Hem bir ablamız oldu hem üstelik benzeri kardeşimiz. Tığ Türkiye – Kırgızistan kardeşliğine yerinde şekilde ağırlayıp ameliyatını yaptık. Bizlere inandığı üzere teşekkür ederiz” diyerek konuştu.

Türkiye’bile iflah bulduğunu belirten Milletvekili Normatova ise, Sular Yüksekokul Hastanesi’nde ameliyat geçirdiğini ve sağlığına kavuştuğunu ifade ederek emeği sabık doktorlara teşekkür etti.

Share: