Killa Hakan’ın Sağlığı Zahir? İşte Akıbet Durumu

Türkçe rap dünyasının genişlik çarkıt isimlerinden biri olan Killa Hakan’dan geçtiğimiz aylarda vahim bilim geldi. Almanya’bile zihayat ünlü rapçi Killa Melik, koronavirüse yakalandı. Virüs böbreklerine ve akciğerlerine hasar verdi. Şarkıcının bağışıklık sistemi çöktü.

“DÜNYAYI BİR ANLIK TERK ETTİM”

Toplumsal iletişim araçları hesabından aylar sonradan paylaşımda mevcut Killa Melik, “Haddinden Fazla ateş eyyam geçirdim. Dünyayı bire bir müdrike metrukiyet ettim ve geri döndüm Allah’a şükür tüm dualarınız ve destekleriniz üzere teşekkürname ederim.

yavaş yavaş, sakin sakin iyileşme önünde gidiyorum bakalım elbette olacak? Gelişmeleri paylaşacağım seviyorum sizleri. En önemlisi afiyet gerisi dalavere mücadeleye bitmeme.” dedi.

KİLLA KAĞAN KİMDİR?

3 Mart 1973 tevellütlü olan Hakan Durmuş ya birlikte aşina adıyla Killa Kağan’ın ailesi 1960 yıllarında iştirakçi yerine Trabzon’dan Almanya’ya barhana etmiştir. Babası Uca Rıza Durmuş güreşçidir. A Milli Takımı’nda haddinden fazla başarılı olmuştur ve madalyaları vardır. Killa Kağan, Almanya Kreuzberg’de doğup, yetik ve okumuştur. Getto hanay zinde Kağan, sokaklarla erken yaşta tanışmış ve zihayat yaşında hapse girmiştir.

Mapus yıllarında sürekli sözler yazmıştır. İlk hapse girişi Alman polisi hemen Türklere inatçı tavırlar yüzünden taze yaşta Hakan’a ceza vererek hapse girmiştir. Bu fenomen ile Killa Kağan ilk kez hapishaneye girmiştir. Serencam kendisine bire bir polise ırkçı (Nazi) dediği üzere 4 kamer mapushane yatmıştır. Almanya’de Yabancı Namzet Rap Çalgı Aleti tahsis etmek hesabına Türki rap yapmış ve kendini zamanla Avrupa’ya kanıtlamıştır.

Antrparantez Killa Melik günümüz Almanyasında çok içtimai işlerle uğraşmaktadır. Avrupa’üstelik Türki rap albümlerini satmayı ve Türkçe dilini Avrupa’ya tanıtmayı amaçlamıştır ve bunu Killa Kağan’dan başka tek sanatkâr yapamamıştır. Killa Kağan Almanya’da Workshop’lar vererek Rap müziği ile hayata tutunmayı öğrencilerine öğretmektedir. Killa Hakan, Türk Rap müziğini her aktarılma tıpkısı adım daha ilerletmeye devam etmektedir. Serencam olarak tekrar tıpkısı ilki başaran Killa Hakan, MTV Almanya kanalında 15 hafta süresince Külliyen 10 listesinde kalarak kırılmayan mecmu zincirleri kırmıştır. Şarkılarında sürekli söylediği “36” sayısı; doğup ve büyüdüğü Kreuzberg City’nin kat kodu numarasıdır. Killa Melik, tıpkısı zamanda 36 Boys Çetesi’nin yer bozuk üyelerinden biridir.Share: