Kilis ve Gaziantep’te koz kadar dolu yağdı, seçkin yer ak pak oldu

Kilis’te akşam ezanı saatlerinde gök gürlemesi eşliğinde keskin yağış başladı. Çakan şimşeklerin geceyi aydınlattığı şehirde boğanak yağmur zaman zaman ise doluya dönüştü. Yollar mahmul yağışı dolayısıyla beyaza dönerken, vesait gidiş etmekte zorlandı. Şiddetli yağmur nedeniyle ara sıra yolları akarsu basarken, çokça sayıda vasıta yolda kaldı.

“GÖK DELİNDİ”

Haddinden Fazla sayıda kazaya üstelik sebep olan koz büyüklüğündeki dolu ve sağanak yağışın ürperten görüntüleri el telefonu kameraları ile kaydedildi. gök gürlemesi ve şimşekler eşliğinde yağan bora, görenlere “Asuman delindi” yorumlarına neden oldu.

GAZİANTEP’TE DE MEŞGUL YAĞDI

Gaziantep’te üstelik benzer görüntüler kaydedildi. Bardaktan boşalırcasına yağan bora yerini zaman zaman komple yağışına bıraktı. Koz büyüklüğündeki kırcı nedeniyle şehir beyaza büründü. Kirci ve boğanak nedeniyle çok sayıda vasıta aksaklık yaparken, kayganlaşan yollarda gidiş geliş kazaları dahi meydana geldi. Hazırlıksız yakalanan yayalar doludan saçak altlarına sığınarak karken, yağışta ıslanmaktan kurtulamadı. Meşgul zımnında seyir haindeki ve park halindeki çokça sayıda aracın hasar gördüğü öğrenilirken, kimileri ise araçlarının üzerini branda ile örterek dolunun vereceği hasardan korumaya çalıştı.

Share: