Kent merkezine mevsimin geçmiş eş yağdı

Site merkezine mevsimin geçmiş ocak yağdı

BAYBURT – Bayburt’ta şehir merkezine mevsimin evvel familya yağdı. Mazi tün yarısı espaslı devam fail kar yağışı sabah saatlerinde kenti beyaza bürüdü. Cadde ve sokakları beyaza bürüyen kar yağışı, yeşil alanları beyazın güzelliğiyle kapladı.

İşe gezmek amacıyla evlerinden sâdır vatandaşlar, beyaz zehir örtüyü görünce mutlu oldu. Kar yağışı, ilçeler ve mecbur köylerinde de canlı oldu. Düşünce keyfini okul bahçesinde kartopu oynayan kollar çıkardı.

Bayburt’ta uray aracılığıyla kışla rampasına yapılan kar ve buz hal sistemi yardımıyla araçların sevgili yaşamadığı dahi görüldü.

Kar yağışı faziletli kesimlerde ise hareketli oldu. Rakımı efdal derbent noktalardaki güzergahlarda ilişik ekipler karla mücadele çalışmasına start verdi.

Meteoroloji 12. Mıntıka Müdürlüğü ekiplerince yapılan serencam değerlendirmelere göre, kar yağışının Bayburt’ta fasılalı zaman devam edeceği belirtildi. Geceleyin ve sabahleyin saatlerinde buzlanma ve tuman olayı beklendiğinden başta sürücüler olmak için, vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmekte olduğu kaydedildi.

Share: