Kekik toplamaya gittikten sonra kaybolan buğulanmış kadının camit bedeni derede bulundu

Manisa’üstelik dinamik Hürü Okkalı, mazi sabah saat 09.00 sıralarında kekik toplamak amacıyla evinden ayrıldı. en son Yukarı Step Mahallesi girişindeki Topbağı Mevkisinde görüldüğü tayin edilen Ağırbaşlı’den akşam ezanı saatlerine kadar vukuf alınamadı.

YETKİLİLER SEFERBER OLDU

Durumundan şüphelenen yakınları, muhtar Mustafa Yılmaz ve mahalle sakinleri ile alay malay Hürü Pahal üzere çevrede arama çalışması yaptı. Sonuç alamayan yakınları, durumu açıkgöz ekiplerine dahi bildirdi. Manisa İl Cingöz Komutanlığına sadık komando er birlikleri, AFAD ve IVEĞEN ekiplerinin desteğiyle mahalle ve civarında taharri çalışmasını genişletildi. Turgutlu Şehremini Pahal Akın da taharri çalışmalarını takip etti.

ACI BILIM GELDİ

Taharri çalışmalarına bitmeme eden ekipler, zaman saat 17.00 sıralarında Kız Atlayan Deresinde kayalıklar üstünde Hürü Bati’in camit bedenini buldu. Kontrol çalışmalarına katılan Ağır Sıklet’in yakınları dağ haberi alınca gözyaşlarına boğuldu. Gösterişli’in camit bedeni AFAD, IVEĞEN ve uyanık ekipleri yoluyla bulunduğu yerden çıkarıldı. Hürü Yoğun’in cenazesi ölü açımı cereyan etmek için İzmir Adli Tababet Kurumu’na gönderildi.

Share: