Kayseri’de ‘Kurtalan Ekspres’ rüzgarı

Kayseri’birlikte ‘Kurtalan Özel Ulak’ rüzgarı

Melikgazi Şehremini Mustafa Palancıoğlu:

“Faklı etkinliklerle Kayserili vatandaşları buluşturuyoruz”

KAYSERİ – 22-23 Ağustos tarihlerinde Kayseri etabı Melikgazi Belediyesi’nin aile sahipliğinde gerçekleşen ‘TransAnatolia Rally Raid’ off road etkinliği çerçevesinde Kayseri’birlikte adlı Rum Rock enstrüman grubu Kurtalan Ekspres rüzgarı esti.

Bu sene 12.’si düzenlenen TransanAtolia Rally Raid ile off road tutkunları Kayseri’birlikte Melikgazi Belediyesi’nin aile sahipliğinde aynı araya geldi. Küçük Asya topraklarında yarışan sporcular Hatay’dan başlayarak Osmaniye, Gaziantep, Kahramanmaraş, Adana, Kayseri, Sivas, Yozgat, Nevşehir, Niğde, Sazak, Karaman, Aksaray, Konya, Ankara devlet sınırlarından geçerek toplamda 2 bin 700 kilometre defa hatim ettikten sonra Eskişehir’bile yarışı tamamlayacak. TransanAtolia Rally Raid’in Kayseri ayağının tamamlanmasının ardından ünlü Rum Rock çalgı aleti grubu Kurtalan Özel Ulak, Kayserililere müstehap şarkılarını seslendirdi.

Etkinlik ile ilgili izah yapan Melikgazi Şehremini Mustafa Palancıoğlu, “Kayseri Melikgazi’dahi uluslararası domuzuna bire bir yarışmaya ocak sahipliği yapıyoruz. TransAnatolia Off Road yarışları Hatay’üstelik başlayıp Eskişehir’üstelik bitecek olan mufassal süreçli ve yaklaşık 80’in üstünde aracın katıldığı 500 kişiden oluşan nazik bir ekiple birlikte Kayseri’dahi konuk oluyorlar 2 gündür. Birazdan dahi Kurtalan Ekspres’in konseri olacak. Bağımlı değişik etkinlikleri Kayseri’dahi Melikgazi’dahi buluşturarak vatandaşlarımızı bir araya getiriyoruz. Gençleri genel ağ ortamından kaçırıyoruz. Alışılmış araçlarla, ralli ve deminden birlikte off roadla buluşturuyoruz. Dolayısıyla burada 6 ayrımlı ülkeden katılımla değişik illerden katılımlarla nazik bir organizasyonu gerçekleştirmek, ev sahipliği yapmaktan kıran birlikte bahtiyarlık duyuyoruz. Ben kodifikasyon için birlikte değerli temsilcilerimize teşekkürname ediyorum” dedi.

TransAnatolia Off Road yarışçılarından biri dahi, “Açıkça bahsetmek gerekirse ben Antalya’yı çok muhip birisiyim amma Kayseri’ye geldiğim ahit buradaki yerleşme yerleri hele caddeleriniz, 4’er şeritli yollar efsane. Antalya’dan sonraları yaşayacağım yer Kayseri” ifadelerini kullandı.

TransAnatolia Off Road Yarışları Sportif Direktörü Orhan Çelen ise, “2 bin 700 kilometreyi7 günde tekmil ederek kısaca 80 araçla başlama aldık. Buradan Eskişehir’e kadar yarışarak devam edeceğiz. Arazide cereyan edebilen temas tip araç bu yarışa katılabiliyor. Bugün yarışın 4. Günüydü ve esasen yarışın genişlik detaylı gününü bugün tamamladık. Sabah akıntı eden vesait Felahiye üzerinden Şarkışla’ya büyüklüğünde yarıştılar. Dönüşte üstelik Şarkışla’dan Bünyan’a büyüklüğünde 150 kilometrelik haddinden fazla uzun aynı etabı tamamlayıp akşam saatlerinde burada bulundular. Sonuç günümüzde Eskişehir’da 2 bin 700 kilometrelik organizasyonumuzu tamamlayacağız” dedi.

Konserde Kurtalan ekspres vatandaşları şarkılarıyla coştururken, vatandaşlar dahi sevilen parçalara zevcelik ederek eğlendi.Share: