Kaşuran Aşireti’nin 2 gün 2 geceleyin süren düğününde zihayat tekme 1 kilogram değerli ile 500 bin teklik servet hediye edildi

Uludere’ye merbut Ajanda köyünde Kaşuran Aşireti’ne mensup Sebahattin Ölmez’in oğlu Özal Ölmez ile Felek Ecer’in düğünü renkli görüntülere tayf oldu. Dünyaevine giren çiftin düğününde aşiretler güçlük arızi yarışına girdi.

110 KUCAK KESİLDİ

Geline 1 kilo altın, damada ise 500 bin teklik takıldı. 110 koyunun kesildiği düğüne Jirki Aşireti, Kaşuran Aşireti ile Goyan Aşireti’nin yanında, dar dışından binlerce çağrılı katıldı. 2 dönüş 2 şeb süren düğünde, Kürtçe şarkılar eşliğinde ince halay kuyrukları oluştu.

YARIŞA GİRDİLER

Dünyaevine giren çiftin ailelerini boydak bırakmayan aşiretler, gruplar şeklinde mülk atarak damada filinta olsun dileklerinde bulundu. Damadın amcası Fethi Ölmez, yeğeninin düğününe bir nice bölgedeki aşiretlerden dost ve akrabalarının geldiğini söyledi.

“200 KİLO CILT HAZIRLADIK”

Dar dışından misafirlerin geldiğini tabir eden Layemut, “Geline 300 bin liradan çok ağırlık taktık. Gelinin nişanında ise 500 bin liralık güçlük aldık. 110 kuzu kestik, bin 200 kilogram vücut hazırladık. Gelen bütün misafirlerimize bizleri boydak bırakmadıkları üzere çok teşekkür ederim” dedi.

50 BİN TL TAKAN BİLE OLDU

İş insanı İsmet Ölmez ise damada 50 bin Türk lirası taktı. Düğün, yerel kıyafetlerle çekilen halaylar eşliğinde 2 dönme 2 gece sürdü.Share: