Karaman’da yetişek-öğretim toplantısı gerçekleştirildi

Karaman Valisi Tuncay Akkoyun başkanlığında 2022-2023 eğitim bilimi-tedrisat yılı 2. bölüm öncesi terbiye-tedrisat toplantısı gerçekleştirildi.

Piri Resi Bey Firez Merkezinde düzenlenen toplantıda, meslek ve çevrelerinde alınan asayiş ve gidiş geliş tedbirlerine ilgilendiren İl Güven Müdürlüğü, İl Açıkgöz Komutanlığı ve İl Milli Yetişek Müdürlüğü vasıtasıyla sunumlar gerçekleştirildi.

Toplantı, YEDAM (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) eliyle bağımlılıkla uğraş üzerine yürüttükleri faaliyetleri laf düz yemek ile devam etti.

Sunumların arkası sıra Karaman genelinde emniyetli tıpkı eğitim-tedrisat ortamı çıkarmak için okullar ve yakın çevrelerinde alınacak önlemler görüşüldü.

Öğrencilerimizin henüz zinde tıpkısı ortamda eğitim-talim faaliyetlerini sürdürmeleri amacıyla mesul kurumların himmet ve fedakârlık ile çalıştığını ifade eden Ilbay Akkoyun, meslek müdürleri ve okul aile birliği başkanlarından ekol ve çevrelerindeki güvenlik ve gidiş geliş tedbirleri ile ilişik fikir ve önerilerini alarak değerlendirmelerde bulundu.

İkinci dönemin öğretmenler, öğrenciler ve veliler için esaslı olmasını ve kalburüstü tıpkı şekilde tamamlanmasını kâm eden Akkoyun, okul müdürlerine ve ekol aile birliği başkanlarına yürüttükleri çalışmalarda başarılar diledi.

Share: