Karaman Stadyumu 15 bin şahsiyet kapasitesiyle sporseverleri ağırlamaya hazırlanıyor

Karaman’da yapımına 5 sene önce başlanan 15 bin izleyici kapasiteli UEFA standartlarındaki stadyumun yapımı kısaca 4 kamer sonra tamamlanacak.

Yapımı süren stadyumda incelemelerde mevcut ve yetkililerden bilgi düz Karaman Valisi Tuncay Akkoyun. AA muhabirine, yapımı devam fail stadyumun UEFA standartlarında tasarlandığını söyledi.

Kompleksin 52 bin 500 metre kare alan üzerine kuruluş edildiğini, dünyanın arz kocaman stadyumlarında makbul çim tohumlarının kullanıldığını vurgulayan Akkoyun, “Şu anda çim serimi gerçekleştirildi. Alttan ısıtma bulunan. 27 bin metre borazan döşenerek çimlerimizin kış dönemlerinde büyümesi ve korunması sağlanacak. Standartlara uygun eğimden muhit tehlikeli yağışlarda bile akarsu toplanmamakta. 444 araçlık otoparkı kâin. Antrparantez yapılış çevresi çevirgeç otoparkına makul.” diye niteleyerek konuştu.

Stadyumda her molekül düşünüldü

Akkoyun, 15 bin peyrev kapasiteli stadyumda 4 soyunma odası ve 145 matbuat koltuğu olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Stadyumda bebek hizmet odaları, asayiş, revir, büfe saflık odaları, mescit gibi yerler mevcut. Yapı vakit kaybetmeden ayak topu değil, ayrı ayrı spor alanlarında de hizmet edecek şekilde mensur edilmiştir. Kuruluş bünyesinde restoran, ferdî egzersiz sahaları, fitness ve ofisler, doping arama odaları, karşılaşma katılımcı odaları, hakem odaları, rasatçı basın açıklama odası gibi alanlarda yapıldı. Şita aylarında seyircilerin üşümemesi üzere 161 doğalgazla etkin radyon ısıtıcı yerleştirildi. Geceleyin maçları için 220 gösterici kâin. Şehrimize yakışan uluslararası istekli müsabakaların yapılabileceği pir tıpkısı tesis olacak. Açılışını güdük ayrımsız süre içre hep birlikte yapacağız.”

Çağdaş tesislerde spordaki başarının birlikte artması amaçlanıyor

Bu tesis gibi Karaman’bile birçok spor tesisinin inşa edildiğini, düz yazı edilmeye bitmeme ettiğini anlatan Akkoyun, şöyle bitmeme etti:

“Buradaki kasıt gençlerimizin, vatandaşlarımızın spor imkanlarından faydalanmalarını sağlayacak tam ve güvenli tesisleri hayata geçirmektir. İnşallah bu tesisler yardımıyla gençlerimiz, sporcularımız ulusal ve arsıulusal düzeyde nazik başarılar elde edecek. Tesislerle alay malay başarılarımız artacaktır. Sükse bu tesislerde fariza işleyen antrenörlerin, hocaların, çalışanların, sporcular ve ailelerinin gayretleriyle gerçekleşmektedir.”

Share: