Karabük’te yağmur sonrası bilindik manzaralar yaşandı

Karabük’te yağmur sonrası bilindik manzaralar yaşandı

Yağmur sonrası akarsu basan dükkan ve apartman girişleri çökelge içerisinde kaldı

KARABÜK – Karabük’te akşam saatlerinde şappadak bastıran sağanak yağmurun arkası sıra vesait su içerisinde kalırken, akarsu basan ara sıra çatı ve gelişim yerleri çamurla doldu.

Meteoroloji Umumi Müdürlüğünün uyarılarının ardından Karabük’te boğanak yağmur etkisini gösterdi. Hayatı ters etkileyen yağışla yollar göle dönerken, sürücüler trafikte ilerlemekte zorlandı. Şirinevler Mahallesi Orhan Gazi Caddesi’nde vesait akarsu içerisinde kalırken, ara sıra yapı girişleri ve iş yerleri çamurla doldu. Metrekareye 30 kilo yağışın düştüğü kentteki Bağlam-Essan Sanayi Sitesi’nde de ayrımsız manzaralar yaşandı. Dükkanları çökelge içerisinde küsurat esnaf baskı anlar yaşadı.

Endüstri esnafından Mehabetli Özdemir, su bastıktan sonra ekiplerin gelmesinin tek şeye yaramadığını söyleyerek, “Yetkililerden yardım istiyoruz. Rögarlar tıkanıyor ve dükkanı çökelge basıyor” dedi.

“Duvar yıkılınca hareket yeri sular altında kaldı”

Soğuksu Mahallesi’nde hurdacı dükkanının yanından güzeşte akarsu kanalının ongun ve çalılarla kapanmasının peşi sıra metanet duvarı yıkılınca aksiyon yeri ve depolar sular altında kaldı. bir anda neye uğradığını şaşıran çalışanlar kendilerini zorlukla kurtardı. İş yeri sahibi İsmail Kul, “Arıcak Deresi’nden gelen mevrut dikme ve çalıllar su kanalının önünü kapatınca cidar yıkılıp hareket yerini biranda akarsu bastı. Bu kere çokça çalışkan oldu. Seçkin sene aynı şekilde akarsu giriyor. Buraya ivedi tedbir alınması lazım. Zar yıkılmasa binaları su basardı” diye tepkisini dile getirdi.

Kent genelinde yaklaşık nakıs saat canlı olan yağmurun peşi sıra güneşle gelişigüzel ortaya sâdır gökkuşağı ise görsel bir ziyafet oluşturdu.

Share: