Karabük’te spor okullarından 10 bin öğrenci faydalanıyor

Karabük’te, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğünce 29 Haziran’dan itibaren başlatılan spor okullarından 10 binin üstünde öğrenci yararlanıyor.

Cahillik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, spor okullarının Karabük merkez ve ilçelerde etkili çocuk ve gençlerin bilişsel ve sportif gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı sağlayarak yeteneklerini ortaya derk etmek için hayata geçirildiği bildirildi.

Spor okulları ve belirtik spor okulları çerçevesinde Dr. Necmettin Şeyhoğlu Stadyumu ile spor salonlarında 16 branşta 64 çalıştırıcı ile 5-18 gözyaşı aralığının katıldığı kurslara 10 binin üzerinde sporcunun müracaat yaptığı tamlanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“10 binin üstünde sporcunun rekor başvurunun yapıldığı spor okulları kurslarına en çok kâm 1040 sportmen ile voleybol branşı olurken, 757 sportmen ile cimnastik, 660 sporcu ile ayak topu, 628 sportmen ile basketbol ve başka branşlar izlem etti. Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığı aracılığıyla hayata geçirilen ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi ciddi sargı ile devam ediyor. İlk etapta sadece beş öğrencileri amacıyla 65 ilde başlatılan uçman uygulama, mevrut talepler doğrultusunda 81 ile yayıldı. Ayrıca Bakanlığın, Türkiye’nin dört bir yanına düz yazı ettiği portatif yüzme havuzları ile çocuklara ve gençlere yüzme imkanı sunuluyor.”

Share: