Kara yollarında kapsam

Kara yollarının imal, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde gösterişli gidilmesi, trafik meni ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine bakarak, TEM Otoyolu’nun İzmit Mağrip-Kandıra kavşakları İstanbul- Ankara yönünde üstyapı ve asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle otoyolun söz konusu kesimi trafiğe kapatılarak, sürücüler İzmit Günindi Kavşağı’ndan D-100 yoluna yönlendiriliyor. Icraat hafta içi her dönüş 22.00-06.00 saatlerinde devam edecek.

Küçük Asya Otoyolu’nun Yeniçağa-Dörtdivan kavşakları 0-3 ve 8-10. kilometrelerinde üstyapı tamir çalışmaları gerçekleştiriliyor. Bu sebeple otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala değişik istikametten iki cepheli sağlanıyor. Çalışmalar kapsamında Dörtdivan Kavşağı’ndan şalter geçişine izin verilmiyor.

Ankara- Konya yolunun Gölbaşı şehir geçişi 2-6. kilometrelerinde güreşçi köprüsü teşmil ve üstyapı restorasyon çalışmaları zımnında Konya-Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala diğer istikametten iki yönlü sürdürülüyor.

Mekece-Bozüyük yolunun 38-41. kilometrelerinde tuluk bakım ve tamir çalışması nedeniyle Mekece-Bozüyük istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala özge istikametten iki yönlü gerçekleştiriliyor.

Sivas-Zara yolunun 19-25. kilometrelerinde üstyapı yenileme, Kayseri- Niğde yolunun 22-29. kilometrelerinde hizmet, tamirat ve asfalt, İnebolu-Dünya- Kastamonu yolunun 17-25. kilometrelerinde asfalt sathi istila çalışmaları sebebiyle sürücülerin trafik belen ve işaretçilerine ilgi etmeleri gerekiyor.

Karacasu-Tavas yolunun 19-24. kilometrelerinde üstyapı çalışmaları dolayısıyla trafik akımı mukassem yolun ayrımsız bölümünden iki cepheli sağlanıyor.

Kovancılar-Elazığ- Bingöl memleket sınırı yolunun 0-1. kilometrelerindeki yapım çalışmaları nedeniyle erişim kontrollü bitmeme ediyor.

Artvin- Erzurum yolunun 1-50. kilometrelerinde belen temizliği ve çelik apışlık uygulama çalışması yapılıyor. Bu sebeple 08.00-18.00 saatlerinde yol gelişmemiş devamlı aralıklarla trafiğe kapatılarak, erişim tek şeritten kontrollü sürdürülüyor.

Share: