Kalabalık haberi: Gamze Akkuş İlgezdi: “Sağlıkçılarımızın Çağrısına Kulak Verin ve Bir Dakika Önceki Tayin İçin Kılavuzu Yayınlayın”

CHP Umumi Başkan Yardımcısı Gamze Atmaca İlgezdi, nasıp bekleyen sağlıkçıların toplumsal medyada başlattıkları “Atama Sözünü Tut” kampanyasına destek verdi. Atmaca İlgezdi, “Keyif Bakanı Fahrettin Âdem, sağlıkçılar üzere 85 bin grup açılacağını duyurmuştu. Ancak hangi atamadan haber var hangi dahi Esenlik Bakanı’ndan… Sağlıkçılarımıza sunulan sözler yine tutulmadı. Daha kılavuz gemisi paylaşılmadığı üzere 2020’de KPSS’ye girip atanmayan sağlıkçılar, bu alımdan kendilerinin birlikte faydalanıp faydalanamayacağını düşkünlük ediyor. Sağlıkçılarımızın puanları cedelleşmek amacıyla. Sağlıkçılarımızın çağrısına kulak verin ve benzeri zaman evvel tayin üzere kılavuzu yayınlayın” dedi.

CHP Genel Komutan Yardımcısı Gamze Atmaca İlgezdi, tayin bekleyen sağlıkçıların “Nasıp Sözünü Tut” çağrısı ile başlattıkları toplumsal medya kampanyasına destek verdi. İlgezdi, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Keyif Bakanı Fahrettin Âdem, sağlıkçılar üzere 85 bin grup açılacağını duyurmuştu. Ancak hangi atamadan veri var ne dahi Esenlik Bakanı’ndan… Sağlıkçılarımıza verilen sözler yeniden tutulmadı. Elan öncü paylaşılmadığı için 2020’da KPSS’ye girip atanmayan sağlıkçılar, bu alımdan kendilerinin üstelik faydalanıp faydalanamayacağını zaaf ediyor. Sağlıkçılarımızın puanları çabalamak için. Ekim ayındayız ve bu yılı bitirmeye akıbet 3 ayın kaldığını uyarmak istiyoruz. 2022 bütçesiyle hiçbir sağlıkçı ataması yapılmadı! Daha Çok yaşattığınız bu mağduriyete akıbet verin. 2020 KPSS dönemini ve alınan puanları bulunmayan sayamazsınız. Sağlıkçılarımızın çağrısına kulak verin ve bire bir an ilk atama için kılavuzu yayınlayın. Önümüzdeki salı gününe büyüklüğünde bir dakika evvel bu işin netliğe kavuşması gerekmektedir. 2020 KPSS puanları 21 Ekim’bile geçerliliğini yitirecek. 7 dönüş yeğleme süresi olmaktadır. Yani sunma beş altı 13-14 Ekim’dahi kılavuz gemisi açıklanmalı. Ters taktirde sağlıkçılarımız amacıyla telafisi olmayan bir hak kaybı yaşanacaktır.”

Share: