Justin Bieber’ın videosunu paylaştığı Islam Gizemcisi Ömer: “İnşallah bodur zamanda Justin Bieber’la öz içeceğiz”

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinin Plato köyünde oturan ve ‘Sofi Ömer’ lakabıyla maruf Ömer Çelik, Instagram hesabından kendisini paylaşan dünyaca adlı şarkıcı Justin Bieber’a teşekkür ederken “İnşallah güdük zamanda Justin Bieber’la tıpkısı çay içeceğiz” dedi.

Hakkari bölgesine has yerel kıyafetiyle halay başı olduğu düğünlerde figürleriyle özen calip Ömer Polat’in görüntüleri, 8 yıl evvel toplumsal medyada saha almıştı. ‘Mutasavvıf Ömer’ lakabıyla tanınan Ömer Polat, görüntülerle birlikte ünü artınca düğünlerin aranan isimlerden biri oldu. Hakkari ve kasaba illerin birlikte İran ve Irak’tan üstelik düğünlerde ‘halay başı’ olması üzere teklifler almaya başladı.

Kanadalı şarkıcının dikkatini çekmeyi başardı

Biri sakat 10 çocuğu olan Ömer Polat, sabık yıl kanser hastalığı nedeniyle eşini kaybedince düğünlere gitmeyi bıraktı. Temas yerden davet amacıyla evine mevrut misafirlerin ısrarı konusunda yeniden düğünlerde yer almaya başlayan Çelik’in halay performansı ise dansıyla adlı Kanadalı hanende Justin Bieber’ın dikkatini çekti. Ünlü hanende, Mutasavvıf Ömer’in halay müziği adına rap müzikle kurgulanan videosunu, 253 milyon takipçisi mevcut Instagram hesabındaki hikayesinde paylaştı.

“İnşallah güdük zamanda Justin Bieber’la çay içeceğiz”

2 yıldan fazladır düğünlere gitmediğini tamlayan Çelik, “İlk namına adlı sanatçı Junstin Bieber’a beni hakeza bire bir videoteyp ile bahtiyar ettiği amacıyla kendisine teşekkürname ediyorum. Hususi kendisine araçla beni evimden alıp, düğünlere götürüyorlardı. Anbean kendime ait bir nice dans ve halay figürü de öğrendim. Düğünlerde yaptığım aşırı halaylar bir nice sosyal medya hesabında paylaşıldı. Çabucak Şemdinli’den değil, çıktı az dışından de öneri alıyorum. Videolarım paylaşıldıkça bu davetlerde hatim tekmil arttı. Eşimi kaybettikten sonraları düğünlere aleniyet verdim. Vatandaşların ısrarları üzerine esasen mendilimi alıp, kaldığım yerden devam ettim. Türkiye dışından de bir nice sevenim var. Fakat adlı şarkıcı Justin Bieber’ın benim halay videomu paylaşmasına çokça mutlu oldum, çok sevindim. Buradan Kanadalı hanende Junstin Bieber’a çokça teşekkür ediyorum ve selamlarımı gönderiyorum. İnşallah kısa zamanda Justin Bieber’la ayrımsız öz içeceğiz” dedi. – HAKKARİ

Share: