Joao üstelik Deus: “Kaliteli oyunla yengi ahzetmek önemliydi”

Fenerbahçe Teknik Sorumlusu Joao de Deus, Konyaspor maçının ardından, birinci sınıf oyunla sunturlu benzeri yengi aldıklarını söyledi.

Fenerbahçe, Spor Popo Süper Lig’in 23. hafta tecil maçında sahasında karşılaştığı Konyaspor’u 4-0’lık skorla mağlup etti. Maçın peşi sıra Fenerbahçe Beceri Sorumlusu Joao de Deus, matbuat toplantısında açıklamalarda bulundu. Deus, sunturlu tıpkı galibiyet aldıklarını anlatım ederek, “Oyuncuları kutlama ediyorum. Fena Hâlde galibiyet aldılar. Yumruk müddet içindeyiz. 25 günlük maç yapmadığımız süre oldu. Hakeza bire bir durumda oyuncuların alışılagelen takat sınırı sergilemesi kolay değil. İçindeki uzanım bizi etkiliyor ama gene de zait ve birinci sınıf oyunla pir yengi almak önemliydi” şeklinde konuştu.

“Seçkin şeyden balaban yaşam sağlık”

Yaşanan depremden etkilenen bütün amacıyla ümitsiz olduğunu vurgulayan Deus, açıklamasını şu ifadelerle tamamladı:

“Yaşanan ızdırap olaydan etkilenenlere ümitsiz olduğumuzu yorumlamak istiyorum. Büyüklük üzere nazik trajedi. Yaşanan olaydan etkilenenlerin beraberinde olmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu görüngü ülkeyi hem toplumsal hem soylu erki hem kültürel ve sportif anlamda etkiliyor. Hatayspor ve Gaziantep Ayak Topu Kulübü takımlarının yanı sıra olduğumuzu ve onlar üzere üzün olduğumuz afişe etmek istiyoruz. Olayın etkileri oluyor amma değme şeyden yeryüzü önemlisi hayat dirimsel. O takımdaki profesyonellere ümitsiz olduğumuzu afişe etmek istiyorum.” – İSTANBUL

Share: