İYİ Partili Huruç: “Sendikalar sınıflandırılarak ayrımcılığın yolu yayılmak isteniyor”

İYİ Tümen Konya Mebus Fahrettin Çıkış, DÜRÜST Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan ve Divan Başkanlığı’na önceki devir sunulan testis yasa teklifiyle, sendikaların sınıflandırılarak ayrımcılığın yolunun ferahlamak istendiğini öne sürdü.

Depar, Sedir’te düzenlediği matbuat toplantısında, YANLIŞSIZ Öğür milletvekillerinin imzasını haiz Faaliyet Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 375 Dar Yasa Hükmünde Kararnamede Uymazlık Yapılmasına Dayalı Yasa Teklifi’nin görüşmelerine ferda komisyonda başlanacağını ifade etti.

Teklifin 11. maddesiyle “azamet memurlarının organ olduğu sendikalar sınıflandırılarak ayrımcılığın yolu genişlemek istendiğini” öne süren Depar, AK Öğür’nin 20 sene boyunca memurdan işçiye, emekliden çiftçiye, martir yakınları ve gazilere büyüklüğünde değme içtimai kesime ayrımcı yasalı tensikat yaparak adaletten ve hukuktan uzaklaştığını kanıt etti.

Yokuş, iktidarın desteğiyle kamuda yandaş sendikal bina oluşturulduğunu; kamuda liyakatin yerini yandaşlığın aldığını savunarak, “Husye yasanın 11. maddesi ile getirilmek maksut düzenleme, kamuda iktidarla koşut bire bir yönetim tarzı oluşturan Işyar-Sen yöneticilerinin talebidir.” dedi.

Bu madde yasalaşırsa yüz binlerce memurun kıygın olacağını ve koskocaman adalet kayıpları yaşanacağını ileri süren ve teklifin düşüncesiz çekilmesini talip Sorti, “İYİ Parti Grubu olarak bu tuhaflık kanun teklifinin komisyondan ve Genel Kuruldan geçmemesi üzere seçkin soy çabayı göstereceğiz. Kamu milletvekillerimizi göreve nida ediyorum.” diye konuştu.

Share: