İnternetten dil kiralamak isterken dolandırıldı

Batman’birlikte diri 4 çocuk babası Muhterem Korkulu, askerdeki oğluna şaşırtı ülfet yapmak üzere kiraladığı miftah şirketi marifetiyle dolandırıldığını gelecek sürdü.

Şırnak’ta 4 aydır askerlik özne oğlunu bürümek için açar kiralamaya müteharrik Muhterem Aheste (42), oğluna sürpriz düzenlemek üzere genel ağ üzerinden açkı kiralamaya çalışırken dolandırıldığını kanıt etti. Kızının İstanbul’üstelik darülfünun okuduğunu ve kendisini seçmek amacıyla Batman’a geldiğini aktaran Yoğun, kızıyla birlikte Şırnak’ta askeriye görevini namına getiren oğluna sürpriz fayrap etmek için açar isticar etmek isterlerken cali ekonomik bire bir dil şirketine balya geldiklerini ve dolandırıldıklarını dile getirdi.

Gösterişli, “Oğlum Şırnak’ta çeri, tahminî 4 aydır görmüyoruz. Oğlumla kızım İstanbul’da babamın birlikte kalıyorlar. Kızım üniversite öğrencisi, Batman’a beni ziyarete geldi. Dedik oğlumuza sürpriz yapalım, ince zamandır görmüyoruz. Çarşamba haset kurgu kiraladım. Cuma haset ara bulucu almaya gittim, dediler ki anahtar namevcut. Tığ da küçümseme vermiştik, komutanlarını aradık. Kızım da çok heveslendi ata gidelim diye niteleyerek. Ben birlikte burada Batman’da başka çevirici bulamayınca internetten araştırdım. İnternetten bilindik esaslı firmaya başvurdum. Biz çakmasına denk gelmişiz. İsim aynı, belirtke aynı, fotoğraflar tıpkı, yalnız telefon numaraları değişik. Biz da bunlarla irtibata geçtik. 760 liralık iki günlük kiralama ücreti istediler, gönderdik. Dediler, ‘Efendim, aracımızın 2 bin lira bile depozitosu çıkıyor, bunu bile gönderirseniz açar kapınıza teslim edilecek.’ Tamam dedik, bu 2 bin lirayı da gönderdik. Ondan bilahare telefonlarımıza cevap verilmedi” dedi.

Daha bilahare bile ayrıksı benzeri çevirici sağlamak zorunda kaldıklarını nâkil Aheste, “Bu nöbet da cebimizde servet kalmadığı üzere, elimizdeki avucumuzdaki gittiği amacıyla bir husus yapamadık. Dolandırıldığım en son 2 bin lirayı gönderdim. Dekontunu paylaştıktan sonradan ‘kontrol ediyorum, beklemede rehavet dediler.’ Amma ondan sonradan cevap gelmedi. Tasarı yazdım, mesajlarım engellendi. Telefonlarıma cevap verilmedi. Filhakika ondan bilahare bankayı aradık. Ama mülk reddetme edilir mi edilmez mi orasını bilmiyoruz. O anda çok çığlık oldum. Hakeza aynı şeye lacerem düştüm, ağladım. Ne yapacağız hangi edeceğiz bilmiyorum” şeklinde konuştu. – BATMANShare: