İnegöl’den Muş’a gelip okulun ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşıladılar

İnegöl’den Muş’a gelip okulun ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşıladılar

MUŞ – Bursa’nın İnegöl ilçesindeki Elit Grup Okulları, içtimai rehavet projeleri çerçevesinde Muş’un Bulanık ilçesindeki Üçtepe İlkokulunu çöz ve dış boyasını yaparak, öğrencilere kışlık giysi ve kırtasiye yardımında bulundu.

Sosyal gravite projeleri çerçevesinde İnegöl Seçkin Kadro Okullarından 4 hoca ve 9 öğrenci, Tütsülü Üçtepe İlkokulunu görüşme etti. Üçtepe Köyü İlkokulunda hususi tıpkısı kampanya imza atan takım, okulun iç ve aut cephe boyasını yaparak, öğrencilere kışlık giyim, bot ve kırtasiye yardımında bulundu.

İnegöl Seçkin Ekip Okulları Hikmet Öğretmeni ve Umumi Heyet Başkanı Ömer Bostancı, gelen istek konusunda Üçtepe İlkokulunu yeğleme ettiklerini söyledi. Iye ve öğrencilerin kampanyaya balaban bindi verdiğini belirten Bostancı, “Değme yıl tınlamalı yerine düzenlediğimiz içtimai rehavet projelerimiz var. Bu projelerimizde genellikle kırsal kesimdeki ihtiyacı olan okulları tercih ediyoruz. Tabi kim okul seçerken bize talepler geliyor. Bu talepler doğrultusunda bizlerde cereyan ediyoruz. Mevrut ayrımsız dilek üstüne bugün bizler buradayız. Mevrut temenni üstüne düzenlediğimiz kampanya ile burada okuyan tamam öğrencilere kışlık kıyafetler hazırladık. Okula bakir sıralar getirdik. Öğrencilerimiz ve velilerimiz yoğun anlamda bu kampanyaya destek verdiler. Bismillah dedik ve başladık. Üçtepe İlkokulu için getirdiğimiz sıraların kurulumunu öğrencilerimizle birlikte yaptık, okulun dökülen, kırılan duvarlarının sıvasını ve alçısını yaparak dış ve iç alnaç boyasını yaptık. Öğrencilerimize kışlık kıyafetlerini, botlarını ve kırtasiye malzemelerini dağıttık” dedi.

Sisli’a ve bölgeye öğrencilerinin ilk defa geldiğini belirten Bostancı, “Buraya gelen öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz ilk kez bu bölgeye geliyorlar ve hepsi de fahri kendisine bu kampanyaya dahil olup kişi istekleriyle buraya geldiler. Öğrencilerimiz ellerine fırçalarını, matkaplarını aldılar okulda tadilata girdiler. Öğrenci merkezli bire bir proje oldu bu. Temas öğrencimiz, herhangi bir sarıklı arkadaşımız bu projenin içre olmaktan balaban benzeri bahtiyarlık, balaban bir nağme aldı. Öğrencilerimiz üstelik buradaki ortamı görmüş oldular. Buradaki insanları, onların misafirperverliğini, sıcaklığını görmüş oldular, burayla aynı el birliği bağı kurmuş oldular. Kampanyamıza verdiği destekten dünya İnegöl Belediyesine ve bizi burada haddinden fazla pir tıpkısı şekilde ağırlayan Tütsülü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Bulanık halkına teşekkürlerimizi sunarız” ifadelerini kullandı.

Bulanık İlçe Milli Yetişek Idarehane Müdürü Mustafa Ercan ise yardımlarından çevre İnegöl Seçkin Grup Okulları öğretmen ve öğrencilerine teşekkürname ederek, “Toplumsal tartı projeleri neticesinde bizi seçerek onurlandırıp gururlandırdınız. Sizlere çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Share: