İlk esas 25 Ekim’de atılıyor! Bakanlık, toplumsal göz projesinden geçmiş görüntüleri paylaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, esbak ahit toplumsal ev projesi “İlk Evim İlk İş Yerim”e başvuruların 5 milyonu aştığını açıkladı. Erdoğan, “Milletimiz toplumsal göz projemize çok büyük tıpkısı hoşlanma göstermiştir. Projenin 5 bin konutluk önce diliminin temelini 25 Ekim’dahi atıyoruz” dedi.

SON MÜRACAAT TARİHİ 31 EKİM

Başvuruların 14 Eylül’da başladığı proje kapsamında, 81 il ve tam ilçelerde 2023-28 yılları arasında ortada 500 bin sosyal göz, 250 bin basamak gayeli arsa, 50 bin hisse senedi yeri yapılacak. Hep 608 bin liralık fiyata cemaat, 2 zait 1 konutlara mahiye 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle, 240 kamer vadeyle erbap olunabilecek. 850 bin fiyata ehil 3+1 konutlar ise, 3 bin 780 liradan başlayan taksitlerle 240 kamer mehil ile satın alınabilecek. Projeye toki.gov.tr’den evet de bankalar yoluyla 31 Ekim’e kadar başvuruda bulunulabiliyor.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Toplumsal Göz Projesi’ne başvurular “martir aileleri, terör, savaş ve vazife malulleri”, “bildirme bir iki yüzde 40 özürlü vatandaşlar”, “emekliler”, “18-30 gözyaşı arasındaki çoluk çocuk” ve “değişik alıcı adayları” oluşmak üzere 5 kategoride akseptans ediliyor. TOKİ aracılığıyla mensur edilecek konutlara, iş yerlerine ve hane arsalarına, proje ili sınırları içerisinde en beş altı 1 yıl durma fail veya proje toprak nüfusuna mukayyet, kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine mevki sınırları içre tapuda kayıtlı konutları namevcut, elan önce TOKİ vasıtasıyla ev satın almamış 18 yaşını doldurmuş Türk vatandaşları başvurabiliyor.

PROJE GÖRSELLERİ İLK KEZ PAYLAŞILDI

Bugün da Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanı Uğur Gurur Toplumsal göz projesiyle ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Bakan Alım 25 Ekim’dahi temelin atılacağı 17 ili paylaştı. Bu iller; Ankara, Afyon, Amasya, Münevver, Bolu, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Kahramanmaraş, Kırşehir, Konya, Manisa, Muğla, Tunceli, Yardımcı, Yozgat ve Zonguldak kendisine sıralandı.”İlk Evim” projesiyle ilgilin kullanılmamış görseller dahi, ilk defa kamuoyuyla paylaşıldı.

İşte alçalma edilen göz görselleri:Share: