İletişim Başkanı Fahrettin Altun’dan YİK sonrası açıklama

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Erdemli İstişare Oturmuş (YİK) toplantısında, kurul üyelerinin mikro dışında ve alelhusus de Avrupa’bile Türkiye aleyhinde hesaplı propagandalar ile bunlara cebin alınacak tedbirler üstüne istişarelerde bulunduklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Yerleşmiş toplantısı, Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe’da gerçekleşti. İletişim Başkanı Fahrettin Altun toplantı sonrası açıklama yaptı. Faziletli İstişare Kurulu toplantısının Cumhur Reisi Erdoğan başkanlığında gerçekleştirildiğini belirten Altun, Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki toplantıda Asamble üyelerinin sıkıntılı dışında ve özellikle üstelik Avrupa’birlikte Türkiye aleyhinde ölçülü propagandalar ile bunlara cebin alınacak tedbirler üstüne istişarelerde bulunduklarını kaydetti.

Altun, Kurul üyelerinin bu çerçevede Türkiye’deki yabancı vakıfların ve aynı kuruluşların faaliyetlerini de değerlendirdiğini tabir ederek, “Türkiye demokratlık ve kalkınma amacında açıklık intaç ettikçe, bağımsız adımlar attıkça, Avrupa’nın ülkemize olan münazaa düzeyinin de yükseldiğine dikkati calip Kurul üyeleri, Avrupa Birliği üyelik sürecinden terörle uğraş ve sığınmacı konularına, Avrupa’nın Türkiye’ye cebin sergilediği tutarsız, nahak yere, adaletsiz ve riyakar tutuma bel etmişlerdir” açıklamasında bulundu.

Asamble üyelerinin Türkiye’nin seçim sathı mailine girdikçe toplumsal medya kaynaklı dezenformasyonların ve milli birliği zedelemeye dönük provokasyonların artabileceğini belirttiğini söyleyen Altun, “Kurul üyeleri, ülkemiz ve milletimiz ile ilgili vakit kaybetmeden sınırlar içre değil yurtdışında bile su kazanacağı belli bühtan kampanyalarına cebin alınacak tedbirler konusunda düşün teatisinde bulunmuşlardır” dedi.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın toplantıda, Avrupa’daki Türkiye aleyhtarı siyasal ve içtimai alerjinin çok koyu tarihi kökleri olduğunu belirttiğini tabir fail Altun, Avrupa’nın etnik ve dini fanatizmini el erki, âdem hakları, özgürlükler kabilinden kavramların arkasına saklanarak sergilediğini dile getirdiğini kaydetti. Altun, açıklamasının devamında şu ifadelere vadi verdi:

“Batının medeniyet değerleri diye niteleyerek mecmu dünyaya dayatılan ilkelerin kişi asayiş ve bol bolamat düzeni zılgıt altına girdiğinde bizzat bu ülkeler aracılığıyla ayaklar altına alındığını tekraren gördüklerini tabir fail Cumhurbaşkanımız, ‘Hak ve özgürlükler üzerine, hukuk devleti kılıfına sığdırılmış nice faşist uygulamaya imza atanlar, bize karşı bütün tersi ayrımsız çirkeflik içindedir. Avrupa’daki vatandaşlarımızın sunu insancasına taleplerine bile sırtlarını dönenlerin, ülkemizde diledikleri kadar beygir koşturma taleplerinin gerisindeki niyeti biz gayet bol biliyoruz. Bize karşı öfkelerinin sebebi, içtimai ve toprak bütünlüğünü bozdukları, oran sistemini çökerttikleri yerlerde oynadıkları oyunu ülkemizde üstelik tekrarlayamamış olmalarıdır’ değerlendirmesinde bulunmuştur.” – ANKARA

Share: