Ilbay Yiğitbaşı fenalaşan gazi oğluna bakın nasıl engelleme etti

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, Kütahya Zafertepeçalköy’deki Şişman Zafer’in 100. yılı törenlerinde fenalaşarak hayatını kaybeden 86 yaşındaki gazi oğlu Turgut Kaçmaz’a protokolde müdahale yazar çoraplarını çıkararak adeta ‘devlet ana’ kadar branş kanat gerdi.

‘Dünyanın yer buğulu gazisi’ unvanını taşırken Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde 1994 yılında 110 yaşında ebedî uyku eden Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu “dünya hazar elçisi” Turgut Kaçmaz, Kütahya’dahi planlı Iri Zafer’in 100. yılı törenleri sırasında fenalaştı. Toyluk ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu’nun de katıldığı programda tören düzeni üyelerinin bulunduğu alanda oturan Kaçmaz, bir subayın muharebenin geçtiği alanlarla ilişik hikmet verdiği sırada rahatsızlandı. Kaçmaz’a önce müdahaleyi Kütahya Esenlik Bilimleri Üniversitesi Rektörü Vural Kavuncu marifetiyle yapıldı. Vekil Kasapoğlu de Kaçmaz’la ilgilenerek ambulansa büyüklüğünde taşınmasına haremlik etti, yakınlarını bile avuntu etmeye çalıştı. Altıntaş Fehamet Hastanesine kaldırılan Turgut Kaçmaz, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Kaçmaz’ın fenalaştığı sırada oturduğu yerden kalkarak namına engelleme eden ve sıcaktan etraf rahatlaması amacıyla çoraplarını çıkaran Ilbay Yiğitbaşı ise yaptıkları ile adeta ‘devlet ana’ bura birlikte dedirtti.

Öte yanda Kaçmaz’ın, Afyonkarahisar’dahi gerçekleştirilen kurtuluş törenlerinden Vali Yiğitbaşı ile ışık çektirdiği ve bir süre dostça ettiği öğrenildi. – AFYONKARAHİSAR

Share: