Ilbay Akbıyık, çalışmaları durumunda inceledi

Hakkari Valisi ve Uray Komutan Vekili İdris Akbıyık, 2 bin 800 rakımlı Mergabütan Ski Merkezi, Golazüryan Içtimai Tesisler, Meydan Medresesi ve Sere Solan Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Vali Akbıyık, beraberindeki Sakarya Geyve Şehremini Maksat Kayaç, Belediye Başkan Yardımcısı Hamit Zibek ile 2 bin 800 rakımlı Mergabütan Kayak Merkezi’nde yeni yapılan 120 yataklı otel binası ile yapımları devam eden sadık revan bant, zirve kafe ve kullanılmamış pistlerde ilişkin incelemelerde bulundu.

Vali Akbıyık ve beraberindekiler, vatandaşların Sümbül Dağı manzarası karşısında güzel ayakyolu geçirdiği Golazüryan Sosyal Tesisini mülakat ettikten sonra Biçer Mahallesi’nde mevcut “Hakkari Şehir Arşiv ve Etnografya Müzesi” yerine bakım veren 2 katlı tarihi Kayran Medresesi, Ulu Cami ve Kent Otopark ile vatandaşların sunturlu mesafelik geçirip dinlenmesi amacıyla İl Özel İdaresi aracılığıyla Hakkari- Van karayolu üzerinde kâin şehrin girişine yapılan Sere Solan Parkı’nda incelemelerde bulunarak, karşılaştığı vatandaşlarla arkadaşça etti. – HAKKARİ

Share: