Icra Vekili Yanık’tan doğal gaz yardımı müjdesi

Nazır Yanık’tan doğal gaz yardımı müjdesi

EDİRNE – Ocak ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Acılı, “Gaz Tüketim Desteği programımızla yine 4 milyon hanemizi 3 milyar TL bütçe ile desteklemeyi hedefliyoruz. It Canlı geçen şita şartlarından vatandaşlarımızı bölgenin abuhava şartlarına bakarak azami derecede korumayı hedefliyoruz” dedi.

Edirne’da aynı dizi film açılışlar gerçekleştiren Ev ve Içtimai Hizmetler Bakanı Bahir Kederli, doğal gaz istihlak desteğinin bitmeme ettirilmesini hedeflediklerini açıkladı. Anaokuluna ve anasınıfına kaydettirilen çocukların giderlerinin Milli Eğitim Bilimi Bakanlığına aracısız nezaret olarak ödeyeceklerini de açıklayan Icra Vekili Acılı, gâh hanelere de 450 TL ile 600 TL beyninde destek sağlanacağını duyurdu.

Edirne’üstelik şehit Mustafa Tezgider Toplumsal Tesanüt Merkezi’nin açılışında mütekellim Ev ve Sosyal Hizmetler Bakanı Su Üzüntülü, Gaz Tüketim Desteği programı üzerine açıklamalarda bulundu. Nazır Üzüntülü, “Gaz Tüketim Desteği programımızla gene 4 milyon hanemizi 3 milyar TL bütçe ile desteklemeyi hedefliyoruz. Pek güzeşte şita şartlarından vatandaşlarımızı bölgenin iklim şartlarına bakarak azami derecede korumayı hedefliyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“Anaokuluna ve anasınıfına kaydettirilen çocukların giderleri karşılanacak”

Anaokuluna ve anasınıfına gidecek çocuklara bindi olacaklarını tabir eden Nazır Üzüntülü, “Evlerin neşesi hoşur çocuklarımız amacıyla dahi eğitim desteklerinde bulunuyoruz. 500 milyon TL bütçeyle anaokuluna ya da asıl sınıfına gidecek 1 milyon çocuğumuza destek olacağız. Sosyal yardımlardan yararlanan ailelerimizin 3-5 gözyaşı aralığındaki çocuklarını anaokuluna yahut asıl sınıfına kaydettirmeleri halinde, velilerimizin namına giderleri Milli Eğitim Bilimi Bakanlığına aracısız biz ödüyoruz” açıklamasında bulundu.

“Ailelere 450 TL ile 600 TL beyninde destek sağlanacak”

Vekil Acılı, konuşmasının devamında, “Nezaret adına başlattığımız Millî Sekmen Ziyareti Programı ile eğlenceli yahut mütemadi arkalama programlarından faydalanan vatandaşlarımızın hanelerine, 4 kamer boyunca tınlamalı ziyaretler gerçekleştireceğiz. İhtiyaçlarını yerinde tespit edeceğiz ailelerimizin durumlarına akıllıca modellerden faydalanmalarını sağlayacağız. Türkiye Karı Destek Programımız çerçevesinde 15 bilyon TL’lik bütçeyle, 4 milyon hanemize ulaşmayı hedefliyoruz. Bu 4 milyon haneye 12 ay süresince hanelerin gelir durumuna bakarak aylık 450 TL ile 600 TL arasında değişen miktarlarda bindi olacağız” dedi.

“Içtimai bakım anlamında bile aslında ayrımsız iz açmış olduk” ifadelerine düzlük verdi.

“Yardımları arttırdık”

İktidara geldikleri günden itibaren içtimai yardım programlarının birim tutarlarında büyük ölçüde artma sağlandığını ve ortalamanın yüzdelik 91’e ulaştığını anlatan Icra Vekili Kederli, “49 başlıkta verdiğimiz sosyal yardım programlarımızın ünite tutarlarını eke ölçüde artırdık. İktidarlarımız boyunca yapmış olduğumuz bu çoğalma, iktidara geldiğimiz zamana nazaran sayı farkı yüzde 91 oranında arttı. Eskinin rica odaklı bakım anlayışını bildirme odaklı anlayışa çevirdik ve içtimai hizmet anlamında da aslında benzeri meslek açmış olduk. Sunma odaklı toplumsal bakım anlayışı nedir onu az buçuk fora etmek istiyorum. Zira burada SODAM açmamızın sebebi da gerçekte temelde sunma odaklı içtimai bakım anlayışına geçmemize dayanıyor” ifadelerini kullandı.

Share: