ICRA VEKILI ERSOY: TÜRKİYE, BU KIŞ ÇOK DAHA ÇOK TURİSTİ AĞIRLAYACAK

HARS ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bu kış sabık yıla bakarak çok elan çok seyyah ağırlanacağını belirterek, “Bunun sebebi, ülkemizi çok daha bereketli tanıtıyor olmamız veya otel yatırımcılarımızın şuurlu ve tehlikeli şekilde bakım standartlarını yükseltmesiyle oranlı. Civar rezervasyonlar birlikte bunun göstergesi” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Konya’da SELIM Parti İl Başkanlığı’nın Selçuki Kurultay Merkezi’nde düzenlediği ‘2023’e Akıllıca Kent Buluşmaları’ programında, partililer ve matbuat mensuplarıyla aynı araya geldi. Bakan Ersoy, Konya’nın turizm açısından koskocaman yere topluluk olduğunu, alelhusus Mevlana Müzesi’nin muhteşem katkısının olduğunu söyledi. Ülkede, turizmde gelinen noktaları anlatan Vekil Ersoy, gazetecilerin sorularını bile cevapladı.

Rusya’nın Avrupa’ya doğal gaz arzını azaltmasıyla Türkiye’ye gelecek turistlerin turizme katkısına ilgilendiren soruyu cevaplayan Nazır Ersoy, daha aşkın turistin ağırlanacağını ancak bunun natürel gazla angajmanlı olmadığını belirtti. Ersoy, “Turizmle ait demin zaten kışın fiyatların yer uygun olduğu çevrim. Bütçe- kriter açısından baktığınız ant kışın gezmenizi tavsiye ederim. Arz bağan bütçelerin, alelacele bir lahzada maliyetine satışların olduğu bire bir dönemde gezme fırsatı yakalamış olursunuz amma daha önce birlikte söyledim, size bile söyleyeyim. ‘Dünyadaki doğal gaz vesaire kabil krizler cihetiyle Türkiye’ye çok seyyah ati, seçkin saha dolup taşacakShare: