İçişleri Bakanı Aristokrat, Trabzon’da konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bugün buyuru alan aynı Türkiye yok. Temel muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Bugün dünya politikasında, acun siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan bire bir Türkiye var.” dedi.

Soylu, DÜRÜST Parti Ortahisar İlçe Başkanlığı binasının açılışında, YANLIŞSIZ Tümen iktidarı döneminde yapılan hizmetleri anlatarak, millete hizmet amacıyla geceli gündüzlü çalışmaya bitmeme ettiklerini söyledi.

Nereden gelirse gelsin ülkeye baziçe kurmaya çalışanlara imkan vermediklerini belirten Soylu, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a değme ahit destek veren millete teşekkürname etti.

Aristokrat, terörle mücadeleye içeride ve dışarıda ilişkin kurumlarca bitmeme edildiğini, milletin ortaya koyduğu iradenin bugünün sonucunu oluşturduğunu aktardı.

Eren Bülbül ve Gedikli Ferhat Gedik’in teröristler vasıtasıyla şehit edildiği günü, zaman üzere hatırladığını belirten Soylu, şöyle devam etti:

“Giresun’dan Trabzon’a büyüklüğünde, Gümüşhane’ye büyüklüğünde teröristler sözde giderek gelecekmiş kabil ağız tatsızlığı ve tedirginlik oluşturmaya çalıştılar. Buradan size bitirme veriyorum, tekmilim şudur, Karadeniz bugün benzeri yegâne yıldırıcı yok ve arı sili Allah’ın izniyle. Tekmilimiz şudur, Türkiye’nin bildirme ağırlık terörle savaşım coğrafyası olan Mersin’den Hatay’a, Antep’ten Maraş’a, Amanoslar’dan Adıyaman’a olan… Amanoslar’da Allah’a hamdolsun benzeri bir tane terörist yok, Amanoslar arı sili.”

Erzurum, Bingöl, Muş, Elazığ, Kars Çemçe-Madur, Tendürek Dağı’nın de ter bozulmamış olduğunu dile getiren Aristokrat, “Gene size intaç veriyorum, Tanrı izin verecek, Cumhuriyet’in bir numara asrında yani Cumhuriyet’in 100. yılında, 29 Ilk Teşrin 2023’te Allah’ın izniyle Cudi arı sili olacak, Gabar arı sili olacak ve bu ülkede bir bir tane terörist kalmayacak.” dedi.

Soylu, Türkiye’nin terörle mücadelesini anlatarak, defans sanayisinde serencam yıllarda yaşanan gelişmelerin bu mücadeledeki önemine dikkati çekti.

Türkiye’dahi eski yıllarda iktisat, esenlik ve erişim kabilinden birçok alanda yaşanan sıkıntıları sıralayan Soylu, son yıllarda sarsıntı, dominant, cuşiş gibi çok sayıda kıyamet meydana gelmesine karşın tıpkı tek insana ‘Nerede bu cesamet?’ dedirtmediklerini vurguladı.

Gelecek nesillere altyapısı yapılmış bire bir Türkiye bırakacaklarını belirten Aristokrat, inşa edilen barajlardan spor tesislerine büyüklüğünde mütenevvi sektörlerde yapılan yatırımları hatırlattı.

Soylu, “Bize boynu büküklük yakışmaz.” ifadesini kullanarak, “Biz yemeden içmeden kendimize değil, etrafımızdaki coğrafyaya ilişik ve dünyaya ilişik sözü olan tıpkısı milletiz.” diyerek konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, MHP Genel Başkanı Mehabet Bahçeli ve BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile Türkiye’nin aynı daha çarkıt Türkiye haline düşmesine müsaade kararlaştırmak üzere Halk İttifakı namına iri tıpkısı savaş ortaya koyduğunu dile getiren Aristokrat, balaban ve diri ayrımsız Türkiye için, 21. yüzyıla işaret vurabilmek üzere oylumlu bire bir uğraş verildiğini aktardı.

Aristokrat, “Bugün mir düz tıpkı Türkiye yok. Asıl muhalefetin, 6’lı masanın ve o ittifakın karıştırdığı bu. Bugün dünya politikasında, dünya siyasetinde etkisini ortaya koyan, sözünü ortaya koyan ayrımsız Türkiye var.” dedi.

“Benim Amerika’da yegâne malım var, o dahi FETÖ”

Nazır Soylu, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Eğer zaman Arnavutluk’ta FETÖ okulları kapatılıyorsa, dünyanın birçok ülkesinde FETÖ okulları kapatılıyorsa, Türkiye’den FETÖ silinip atılmışsa tabii kim bu konudaki hassasiyetimiz sonuna büyüklüğünde bitmeme edecek, on paralık kimseye ayrımsız fırsat vermeyeceğiz. Güya? Amerika’ya gidecekmişim üstelik iki posta beni ‘istenmeyen adam’ car etmiş Amerika. üst üste iki yol. Sözde? Amerika’de mallarım varmış bile onlara üstelik ahali koyacakmış. Benim Amerika’bile yegâne malım var, o de FETÖ.”

Coğrafyadaki huzurun önemine bel eden Aristokrat, “Yemeden Içmeden Diyarbakır’ın huzuru bize yetmiyor, hemen Mardin’in huzuru bize yetmiyor, Cizre’nin huzuru bize yetmiyor. Hangi zaman biz Bağdat’ı huzurlu ağıl getirirsek, ne ant Şam’ı huzurlu hale getirirsek, ne zaman Filistin’den Yemen’e kadar hep coğrafyayı erinçli kuzuluk getirirsek aha o antlaşma bu Küçük Asya’nun hakkını vermiş oluruz. 2023’ün tarifi budur, 2053’ün tarifi budur, 2071’in tarifi budur. Tığ buna inandık.” diye niteleyerek konuştu.

Soylu, Halk İttifakı’nın ayrımsız açık oturum iktidarı çevrilemek üzere kurulmadığına meni ederek, şunları kaydetti:

“Cumhur İttifakı’nın tarifi bugüne sığmaz. Halk İttifakı’nın tarifi Hoca Ahmet Yesevilerden İmam-ı Gazzali’ye büyüklüğünde, Cumhur İttifakı’nın tarifi Hacı Bektaş-ı Veli’den Hacı Bayram’a büyüklüğünde, Topluluk İttifakı’nın tarifi Veysel Karani’den bu coğrafyaya gelmiş Eyüp Şehriyâr Hazretleri’ne kadar, Piri Reis’e kadar. Topluluk İttifakı’nın tarihi Selçuklu’dur. Cumhur İttifakı’nın tarihi Osmanlı’dır, bizim medeniyetimizdir, inancımızdır, kardeşliğimizdir. Tayyip Erdoğan ile Fehamet Bahçeli anca aynı şeyin altına imza attılar kim bu iktidardan daha çok, gelecek nesillere bu coğrafyayı ve dünyayı idare edecek balaban aynı mirası bırakıyorlar. Buna inancınız tam olsun.”

“Tığ geleceğimizi Amerika’dahi, Avrupa’de aramıyoruz.” ifadesini kullanan Aristokrat, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tığ geleceğimizi Küçük Asya coğrafyasının gücünde, kuvvetinde, kudretinde, imanında, seciyesinde, ahlakında, birliğinde ve beraberliğinde arıyoruz. Bu yol-ı müstakimdir, bundan ayrılmayın. 2023 Türkiye’nin bağımsızlıdır, özgürlüğüdür. 2023’ten sonraları Cumhuriyet’in ikinci asrına bu birliktelik şişman tıpkısı kaşe vuracak. Bizi gelişigüzel yerden bekliyorlar, bire bir kardeşiniz kendisine söylüyorum, bize seçkin yerden dua ediyorlar, beklenti ediyorlar.”

Türkiye’üstelik Halk İttifakı’nın yapacağı çokça hisse senedi olduğunu anlatan Aristokrat, “Bu iri milletin, şerif milletin yapacağı çokça hareket var. Bu ülkede YANLIŞSIZ Tümen’nin yapacağı çokça iş var. Türkiye’nin dünyada yapacağı çok hisse senedi var. Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı çokça iş var. Allah bizi size utangaç etmesin.” dedi.

Nazır Soylu, Ortahisar ilçesinde yapımı tamamlanan kullanılmamış Trabzon Itimat Müdürlüğü binasındaki incelemeleri sırasında üstelik yeni bakım binasının, kentin huzuruna ve güvenine hizmet noktasında emniyet mensuplarının gayretlerine ulama sağlayacağına inandığını söyledi.

Teşkilat mensuplarının kazasız, belasız günlerde hizmet etmelerini dileyen Aristokrat, “Buradaki ve Türkiye’deki tamam polis arkadaşlarımı Cenabıhak esirgeme etsin, korusun, ayaklarına taş değdirmesin. Zaman Türkiye’da, ülkemin gelişigüzel tarafında düzenlilik açısından birlikte erinç açısından birlikte atılganlık açısından da şükürler olsun ki istediğimiz, aradığımız yasakçı oluşuk durumda ama bu mesleğin yer şişman zafiyeti rutin ve rehavettir. Rutin ve rehavete düştüğümüz andan itibaren karşımızdakiler lahzada tahkimatlarını gerçekleştirirler. Onlara bu hakkı bölmek lazım.” ifadelerini kullandı.

Soylu, Akyazı mevkisindeki Trabzon Bala Trafik Yetişek Parkı’nı ziyaret etti, restorasyonu tamamlanan tarihi Valilik binasının de açılışını gerçekleştirdi.

Share: